Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

Arkady Wrocławskie – otwarcie nowego centrum handlowego Wrocławia

W sobotę 28 kwietnia o godz. 9.00 zostanie otwarte największe centrum handlowe w samym centrum Wrocławia – Arkady Wrocławskie.

Arkady Wrocławskie to nowoczesny kompleks handlowo-biurowy obejmujący ponad 120 sklepów najlepszych marek (w tym pierwszy we Wrocławiu supermarket Alma, Royal Collection, Escada, Laurel, Quicksilver/Rossignol i wiele innych), restauracje (Sphinx, Sevi Kebab, Telechińczyk), kawiarnie (Blikle, Coffee Heaven), Multikino z 10 salami projekcyjnymi i największa we Wrocławiu sala premier na 550 miejsc, fitness, centrum medyczne oraz biura renomowanych firm.

Swoja siedzibę będą miały tutaj miedzy innymi spółki Grupy Kapitałowej GETIN Holding S.A. – GETIN Bank, TU Europa, PDK oraz GETIN Leasing, GETIN Raty oraz GETIN International.

„Czekaliśmy na ostatnie decyzje urzędowe i chcieliśmy być pewni, że wszystko będzie gotowe na przyjęcie pierwszych klientów. Najemcy byli już przygotowani od środy, ale zwlekaliśmy z otwarciem do momentu otrzymania ostatniego dokumentu. Teraz wszystko jest już dopięte i powitamy pierwszych klientów jutro o godz.9.00. Zapraszamy wiec na długi weekend do Arkad Wrocławskich” – powiedziała Małgorzata Danek, prezes zarządu Arkady Wrocławskie S.A.

Arkady Wrocławskie będą otwarte w godzinach od 09:00 do 21:00. W związku z otwarciem wiele sklepów przygotowało dodatkowe promocje (np. sklepy HOUSE, S.OLIVER, PLANET SPORT, RTV EURO AGD, DOUGLAS, ROYALL COLLECTION – oferują atrakcyjne promocje cenowe na wybrane produkty. Planowane są również mniejsze atrakcje przygotowane przez najemców.

Centrum powstało w niespełna 24 miesiące od rozpoczęcia realizacji inwestycji i jest całkowicie wynajęte.

„Komercjalizacje powierzchni Arkad Wrocławskich zakończyliśmy na rok przez zakończeniem budowy. To ogromne zaufanie, jakim obdarzyli nas najemcy. Wierzymy, że czas pokaże, że była to bardzo dobra inwestycja dla wszystkich stron.” – dodaje Małgorzata Danek.

Jedna z wyjątkowych atrakcji Arkad Wrocławskich jest największe w Polsce akwarium oceaniczne z rafą koralową. W akwarium o wysokości trzech pięter i 120.000 litrów słonej wody można podziwiać kilkaset kolorowych ryb oraz trzy rafowe rekiny czarnopłetwe. Akwarium podzielone jest na dwie części – niższa, w której znajduje się przepiękna rafa koralowa i bogata fauna morska oraz wyższa, przeznaczona głównie dla rekinów.

Arkady Wrocławskie wyróżnia nowoczesna bryła budynku, będąca połączeniem szkła, stali oraz piaskowca. Kompleks, w którego skład wchodzi galeria handlowa wraz garażem podziemnym i 5 kondygnacyjnym parkingiem, multipleks i 12 piętrowy biurowiec, stanowi istotny element architektoniczny nowoczesnego centrum powstającego wzdłuż ul. Powstańców Śląskich i jest także naturalnym przedłużeniem głównej arterii handlowej miasta, ciągnącej się wzdłuż ul. Świdnickiej.

Arkady Wrocławskie to także nowe miejsca pracy. Stała prace znajdzie tutaj ponad 1500 osób, a osoby w firmach kooperujących dodatkowo zwielokrotnia tą liczbę. Już w trakcie realizacji tej jednej z największych inwestycji polskiej firmy we Wrocławiu (ponad 100 mln euro), było zaangażowanych w porywach ponad 1400 osób.

Do promocji centrum zostali zaproszeni także mieszkańcy Wrocławia. W kampanii promującej Arkady Wrocławskie pojawili się wrocławianie, podkreślający swój związek z tym niezwykłym miastem. Studentka, architekt, dziennikarz, czy osoba zarządzająca swoją firmą – wszyscy, którzy uważają to miasto za wyjątkowe, a Arkady Wrocławskie to „esencje tego miasta”.

Arkady Wrocławskie to obecnie największą zrealizowana inwestycja firmy LC Corp S.A., spółki deweloperskiej należącej do Leszka Czarneckiego, większościowego akcjonariusza GETIN Holding i jednego z największych inwestorów na GPW w Warszawie.

„Wrocław to moje miasto i dlatego pierwszy projekt w tak dużej skali zdecydowałem się zrealizować właśnie tutaj. Za lokalizacją przemawiał nie tylko sentyment do rodzinnego miasta, ale również argument biznesowy.”, powiedział Leszek Czarnecki i dodał: „Wrocław to najszybciej rozwijające się miasto w Polsce i bardzo perspektywiczny rynek inwestycji w nieruchomości”.

Następne projekty LC Corp S.A. będzie realizował zarówno we Wrocławiu, jak i w tych miejscach w Polsce, w których z ekonomicznego punktu widzenia opłaca sie inwestować w budowę nieruchomości.”

Konrad Dubelski, prezes zarządu LC Corp S.A. nie ukrywa, że doświadczenia wyniesione z realizacji projektu Arkad Wrocławskich będą miały pozytywny wpływ na następne projekty: „Jest to największa inwestycja oddana przez nas do użytku i duży krok do dalszego rozwoju naszej firmy – powiedział Konrad Dubelski.„Obecnie jesteśmy w trakcie przygotowań do upublicznienia spółki na GPW w Warszawie. Pozyskane środki przeznaczymy na realizację kolejnych projektów, które mamy już zaplanowane.”

Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat