Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

Develia organizuje zbiórkę na rzecz pomocy Ukrainie

Nie pozostajemy obojętni na dramatyczną sytuację w Ukrainie. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Tratwa uruchamiamy zbiórkę na rzecz osób uciekających z ogarniętego wojną kraju. Każdy, kto chce pomóc, może przynosić dary do centrum handlowego Arkady Wrocławskie w terminie 19-30 kwietnia do specjalnie przygotowanego punktu.  

Miliony obywateli Ukrainy w wyniku rosyjskiej agresji musiały z dnia na dzień opuścić swój kraj. Uchodźcy – głównie kobiety i dzieci – znaleźli się w Polsce jedynie z niewielkim dobytkiem. Spotkali się z bardzo ciepłym przyjęciem naszych rodaków, wciąż brakuje im jednak podstawowych artykułów niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu. Dlatego wspólnie ze Stowarzyszeniem Tratwa zdecydowaliśmy się na organizację zbiórki. Z góry dziękujemy za pomoc i zaangażowanie – każdy, nawet najmniejszy dar jest cenny – mówi Jagoda Najwer, junior marketing manager w Develia S.A.

Celem zbiórki organizowanej w Arkadach Wrocławskich jest zaopatrzenie ukraińskich uchodźców, zarówno dorosłych, jak i dzieci, w rzeczy i produkty niezbędne do codziennego funkcjonowania. Do najpilniejszych potrzeb należą: żywność długoterminowa, artykuły higieny osobistej, chemia gospodarcza oraz plecaki, walizki i torby podróżne. Przedmioty spoza tej listy, w tym leki i ubrania, nie będą przyjmowane.

W tej chwili najbardziej brakuje jedzenia z długim terminem ważności, takiego jak kasza, ryż, mąka, makaron, konserwy, płatki śniadaniowe, gotowe dania, np. owsianki do zalewania wrzątkiem. Obecnie nie ma zapotrzebowania na takie rzeczy jak odzież czy środki medyczne – informuje Stowarzyszenie Tratwa, współinicjator akcji.

Zebrane dary zostaną przekazane Fundacji, skąd następnie trafią bezpośrednio do potrzebujących osób. Punkt, do którego można przynosić niezbędne artykuły, znajduje się na poziomie 0 centrum handlowego, w tzw. łezce eventowej, i jest czynny każdego dnia w godzinach 10.00-18.00.