Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

Małe mieszkania wciąż najbardziej popularne

Średni metraż kupowanych w Polsce mieszkań używanych – to niewiele ponad 50 mkw. Z danych agencji nieruchomości Metrohouse wynika, że w kwietniu br. średni metraż lokali, które były przedmiotem transakcji w Krakowie, wyniósł 51,9 mkw., w Gdańsku 53 mkw., w Poznaniu 50,8 mkw., w Warszawie 50,7 mkw., a we Wrocławiu 50 mkw.

Średni metraż mieszkań oferowanych przez deweloperów wyniósł w kwietniu br. – jak podał GUS – 58,7 mkw., po raz pierwszy od 4,5 roku spadając poniżej 60 mkw. Spółdzielnie oddały w tym miesiącu do użytku lokale o średniej powierzchni 64,7 mkw.

Analitycy Home Broker zwracają uwagę, że mimo kryzysu finansowego, deweloperzy wciąż budują mieszkania za duże. Z danych tej firmy doradczej wynika, że statystyczny nabywca szuka obecnie lokalu o powierzchni około 50 mkw. Deweloperzy budują jednak nie tylko mieszkania tanie z segmentu popularnego, ale także budynki o podwyższonym standardzie i apartamentowce, co może zawyżać przeciętną powierzchnię mieszkań.

Zdaniem pełnomocnika zarządu w agencji nieruchomości Emmerson Jarosława Skoczenia, to kryzys przyniósł ponowne zainteresowanie tanimi, niedużymi mieszkaniami w blokach i wszystko wskazuje na to, że na razie się ono utrzyma – powiedział.

money.pl

Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat