Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

Mieszkania na wynajem poszukiwane

Wrzesień to dla studentów ostatni dzwonek na znalezienie mieszkania. Niezależnie od tego, czy chcą wynająć cały lokal, pokój czy stancję, oferta maleje z każdym dniem, a zdarza się nawet, że ceny idą do góry. Właściciele mieszkań mogą być spokojni – przed rozpoczęciem roku akademickiego na pewno znajdą lokatorów.   

 

Kto pierwszy, ten lepszy

Największym zainteresowaniem cieszą się pokoje i tanie kawalerki, najszybciej z rynku znikają lokale o powierzchni od 30 do 50 mkw. – wykazują eksperci. Co ciekawe, studenci coraz częściej szukają mieszkania do wynajęcia z wyprzedzeniem. Część już w czerwcu decyduje się na podpisanie umowy i rezerwację lokalu, nawet jeśli ma to oznaczać dodatkowe koszty w postaci kilku miesięcznych czynszów. We wrześniu i październiku trudniej jest znaleźć niedrogie mieszkanie. Eksperci nie są jednak zgodni co do przyczyn tej sytuacji. Z jednej strony wskazują na chęć inwestorów do osiągnięcia większego zysku i podnoszenie cen w ostatniej chwili, z drugiej strony oferta rynkowa jest już przebrana i wolne pozostają droższe lokale.

 

Miasto miastu nierówne

Sytuacja cenowa różni się w poszczególnych ośrodkach akademickich. Najtaniej wynajmiemy mieszkanie w Łodzi, Lublinie, czy Poznaniu, gdzie średnia cena za kawalerkę wynosi około 1000 zł. Najdroższym miastem jest Warszawa – tutaj za wynajem kawalerki zapłacimy około 1700 zł. Według ekspertów duże miasta przeżywają okres aglomeracyjny i zainteresowanie mieszkaniami do wynajęcia z roku na rok rośnie. W najpopularniejszych lokalizacjach właściciele mają tak duży odzew na ogłoszenia, że urządzają „castingi” na lokatorów.

 

Inwestycja w mieszkanie na wynajem

Mając na uwadze ogromne zapotrzebowanie rynku na tego typu lokale, wielu inwestorów decyduje się na ulokowanie swoich środków w nieruchomościach. Najpopularniejsze są kawalerki i mieszkania dwupokojowe z pełnym rozkładem, który umożliwia wynajem na najkorzystniejszych warunkach. W ofercie LC Corp nie brakuje lokali, które spełniają te wymogi – są kompaktowe, ustawne i przede wszystkim świetnie zlokalizowane. Dużą popularnością wśród inwestorów cieszą się osiedla: Bastion Wałowa w Gdańsku, Krzemowe w Warszawie, Nowa Tęczowa we Wrocławiu czy 5 Dzielnica w Krakowie.

 

Więcej informacji na temat inwestycji w mieszkanie na wynajem uzyskasz w Biurze Sprzedaży LC Corp.

Źródło: https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/mieszkania-do-wynajecia-studenci-juz-szukaja,89,0,1896025.html

Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat