Mieszkania na wynajem poszukiwane

Wrzesień to dla studentów ostatni dzwonek na znalezienie mieszkania. Niezależnie od tego, czy chcą wynająć cały lokal, pokój czy stancję, oferta maleje z każdym dniem, a zdarza się nawet, że ceny idą do góry. Właściciele mieszkań mogą być spokojni – przed rozpoczęciem roku akademickiego na pewno znajdą lokatorów.   

 

Kto pierwszy, ten lepszy

Największym zainteresowaniem cieszą się pokoje i tanie kawalerki, najszybciej z rynku znikają lokale o powierzchni od 30 do 50 mkw. – wykazują eksperci. Co ciekawe, studenci coraz częściej szukają mieszkania do wynajęcia z wyprzedzeniem. Część już w czerwcu decyduje się na podpisanie umowy i rezerwację lokalu, nawet jeśli ma to oznaczać dodatkowe koszty w postaci kilku miesięcznych czynszów. We wrześniu i październiku trudniej jest znaleźć niedrogie mieszkanie. Eksperci nie są jednak zgodni co do przyczyn tej sytuacji. Z jednej strony wskazują na chęć inwestorów do osiągnięcia większego zysku i podnoszenie cen w ostatniej chwili, z drugiej strony oferta rynkowa jest już przebrana i wolne pozostają droższe lokale.

 

Miasto miastu nierówne

Sytuacja cenowa różni się w poszczególnych ośrodkach akademickich. Najtaniej wynajmiemy mieszkanie w Łodzi, Lublinie, czy Poznaniu, gdzie średnia cena za kawalerkę wynosi około 1000 zł. Najdroższym miastem jest Warszawa – tutaj za wynajem kawalerki zapłacimy około 1700 zł. Według ekspertów duże miasta przeżywają okres aglomeracyjny i zainteresowanie mieszkaniami do wynajęcia z roku na rok rośnie. W najpopularniejszych lokalizacjach właściciele mają tak duży odzew na ogłoszenia, że urządzają „castingi” na lokatorów.

 

Inwestycja w mieszkanie na wynajem

Mając na uwadze ogromne zapotrzebowanie rynku na tego typu lokale, wielu inwestorów decyduje się na ulokowanie swoich środków w nieruchomościach. Najpopularniejsze są kawalerki i mieszkania dwupokojowe z pełnym rozkładem, który umożliwia wynajem na najkorzystniejszych warunkach. W ofercie LC Corp nie brakuje lokali, które spełniają te wymogi – są kompaktowe, ustawne i przede wszystkim świetnie zlokalizowane. Dużą popularnością wśród inwestorów cieszą się osiedla: Bastion Wałowa w Gdańsku, Krzemowe w Warszawie, Nowa Tęczowa we Wrocławiu czy 5 Dzielnica w Krakowie.

 

Więcej informacji na temat inwestycji w mieszkanie na wynajem uzyskasz w Biurze Sprzedaży LC Corp.

Źródło: https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/mieszkania-do-wynajecia-studenci-juz-szukaja,89,0,1896025.html

Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat