Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

Mieszkania nie tylko z antresolą

Mieszkania dwupoziomowe stanowią ciekawą alternatywę dla domów jednorodzinnych. Kosztują zwykle połowę mniej, a oferują przestronny, bardziej rozbudowany niż w przypadku tradycyjnego mieszkania, układ.

Historia dwupoziomowych lokali mieszkalnych w Polsce sięga nie dalej niż lat 90. Stanowią one niewielki procent rynku i nie są oczywistym wyborem, ale część nabywców właśnie w nich widzi idealne dla siebie rozwiązanie. Częstym argumentem przemawiającym na korzyść dwupoziomowych apartamentów jest poczucie, że stanowią dobrą alternatywę dla domu, jednocześnie będąc łatwiejszymi i tańszymi w utrzymaniu. Najczęściej oferują wyraźny podział na strefy – dzienną na dolnej kondygnacji oraz strefę odpoczynku zlokalizowaną na górze, dostępną tylko dla domowników. To funkcjonalne rozwiązanie, często kojarzone właśnie z budownictwem jednorodzinnym. Kolejny aspekt to cena – trudno znaleźć dom w dobrej lokalizacji, blisko centrum miasta, który kosztowałby tyle co duże mieszkanie. Zarówno koszty zakupu, jak i utrzymania wolnostojącego budynku są wyższe. W przypadku mieszkania, nawet jeśli jest ono dwupoziomowe, całościowa cena będzie niższa, a lokalizacja często bardziej atrakcyjna.

Mieszkania dwukondygnacyjne są zwykle usytuowane na szycie budynku. Nie inaczej jest w przypadku osiedli LC Corp, w których ofercie można znaleźć tego typu lokale. Zarówno Graniczna we Wrocławiu, jak i Świętokrzyska Park w Gdańsku czy Słoneczne Miasteczko w Krakowie, oferują mieszkania dwupoziomowe na górnych kondygnacjach. Każde z nich to dodatkowe możliwości aranżacyjne i oryginalny, funkcjonalny układ.

 

Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat