Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

Mieszkanie ze skosami sposobem na większy metraż

Wybierając mieszkanie bierzemy pod uwagę takie czynniki, jak cena, metraż, rozkład pomieszczeń, lokalizacja. Jednym ze sposobów na zyskanie dodatkowych metrów kwadratowych jest zakup lokum z poddaszem użytkowym.

Tego typu mieszkania oferują większą powierzchnię obliczaną po podłodze, niż porównywalne lokale o identycznej powierzchni użytkowej, ale na niższych kondygnacjach, gdzie nie ma skosów. Ze względu na niestandardowy kształt pomieszczeń cena końcowa bywa dużo niższa.

Przed podjęciem decyzji o zakupie warto przeanalizować wady i zalety takiego rozwiązania. Podstawowym atutem jest wspomniane zaoszczędzenie na powierzchni, przy często porównywalnej cenie z innymi lokalami na niższych kondygnacjach. Aby jednak w pełni wykorzystać potencjał dodatkowych metrów, należy sensownie zaplanować urządzenie i umeblowanie mieszkania. W zależności od wysokości, na której zaczynają się skosy, pole manewru jest różne. Pod nietypowo zakończonymi ścianami można czasami bezkolizyjnie umieścić sofę, innym razem miejsca wystarczy tylko na półki. Rozwiązania takie pozwalają na rzeczywistą „oszczędność” powierzchni mieszkania, którą można swobodnie użytkować w innych celach. Skosy to często także atut estetyczny – lokale mieszkalne z użytkowym poddaszem mają niewątpliwie oryginalny charakter.

Z uwagi na fakt umiejscowienia bezpośrednio pod dachem, bardzo istotną kwestią w tego typu mieszkaniach jest poprawna izolacja. Warto także zwrócić uwagę na okna. Lokale na ostatnich kondygnacjach wyposażone są najczęściej w okna dachowe. Te z reguły mają mniejsze rozmiary w porównaniu ze standardowymi, inaczej także się je otwiera. Dobrze jest przemyśleć, czy taki stopień oświetlenia odpowiada naszym potrzebom.

LC Corp oferuje mieszkania dwupoziomowe w Krakowie, w ramach inwestycji Słoneczne Miasteczko, oraz mieszkania z antresolą i pomieszczeniami typu basement w gdańskim Osiedlu przy Srebrnej. Po więcej informacji zapraszamy na strony inwestycji oraz do Biura Sprzedaży.

Źródło: http://forsal.pl/artykuly/845990,mieszkanie-na-poddaszu-ze-skosami-czy-bez.html