Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

Na tę inwestycję mieszkańcy Leśnicy czekali od lat

Umowa ze Skanską podpisana. Odtąd szwedzka firma ma 30 miesięcy na wybudowanie obwodnicy Leśnicy. Nowa droga będzie mieć siedem kilometrów i połączy ulicę Średzką z Graniczną.

Po wybudowaniu drogi mieszkańcy Leśnicy będą mogli odetchnąć z ulgą. Dziś przez ulicę Średzką, tuż obok ich domów, przejeżdża tir za tirem. Hałas jest nie do zniesienia, nie wspominając o kurzu, który niesie się po całej okolicy. Dodatkowo często tworzą się tu korki. W godzinach szczytu dojazd do i z centrum zajmuje blisko godzinę.

W połowie 2017 roku ma się to zmienić, bo wtedy ciężarówki zamiast przez Leśnicę, będą się kierować na nową obwodnicę – i dalej na AOW i autostradę A4. Budową 7-kilometrowej drogi za nieco ponad 130 milionów złotych zajmie się firma Skanska. Pierwsze prace mają się rozpocząć latem przyszłego roku. Wcześniej wykonawca musi zdobyć wszystkie wymagane zezwolenia. Kilak miesięcy potrwają też prace przygotowawcze.

Skanska wygrała, bo jej oferta była najtańsza spośród wszystkich pięciu, jakie wpłynęły do miasta. Konsrcjum z firmą Strabag Infrastruktura Południe na czele zaproponowało 144 mln zł, Budimex 164,7 mln zł a Energopol Szczecin 180,3 mln zł. Najdroższą ofertę opiewającą na prawie 196 mln zł przedstawiło zaś konsorcjum pod przewodnictwem Bickhardt Bau Polska.

Cena zaproponowana przez Skanską jest o 80 milionów złotych niższa od szacunków samych samych urzedników, którzy byli gotowi wydać na inwestycję 210 milionów.

Wszystko wskazuje na to, że za zaoszczędzone pieniądze uda się wybudować tzw. aleję Stabłowicką, która połączy ul. Graniczną z Kosmonautów. W tej sprawie ze Skanską miasto ma prowadzić negocjacje.

Jeżeli w wyniku negocjacji uzyskamy dobrą cenę, to inwestycję zrealizuje Skanska. Jeżeli nie, rozpiszemy na to zadanie osobny przetarg – przekonuje Paweł Rychel, prezes spółki Wrocławskie Inwestyce.

http://wiadomosci.onet.pl/wroclaw/na-te-inwestycje-mieszkancy-lesnicy-czekali-od-lat/26h4c

 

http://wiadomosci.onet.pl/

Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat