Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

Najnowsze zmiany w programie MDM

2015 r. przynosi istotne zmiany w rządowym programie „Mieszkanie dla Młodych”. Skorzystają na nich rodziny wielodzietne, a także osoby chcące kupić mieszkanie w ramach finansowania spółdzielczego lub mieszkanie powstałe w wyniku przebudowy.

 

 

Nowe możliwości

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju w przekazanym do rządu projekcie nowelizacji ustawy zakładało zwiększenie puli mieszkań dostępnych w segmencie cenowym dopasowanym do programu MDM. W tym celu doprecyzowano zapisy dotyczące kupna mieszkania powstałego w ramach rewitalizacji. Chodzi o przebudowę na cele mieszkalnictwa już istniejących budowli o innym przeznaczeniu. Do tej pory zakup takich lokali wiązał się z wątpliwościami prawnymi, które zostały usunięte. Znowelizowana ustawa daje także możliwość skorzystania z programu MDM przy kupnie mieszkania w ramach finansowania spółdzielczego, nabywanego poprzez wniesienie wkładu budowlanego do spółdzielni.

 

Rodziny 3+

Istotne zmiany poczyniono w pakiecie prorodzinnym. Wsparcie państwa w przypadku rodzin lub osób z dwójką dzieci wzrośnie z 15 proc. do 20 proc. wartości odtworzeniowej mieszkania. Rodzina lub osoba z trójką dzieci otrzyma 30 proc. (obecnie także 15 proc.). Ponadto rodziny lub osoby z trójką dzieci będą mogły liczyć na dofinansowanie do powierzchni 65 m kw. mieszkania (w innych przypadkach jest to 50 m kw.). Warunkiem jest jednak, aby kupowany lokal nie był mniejszy niż 65 m kw.

 

MIR znosi także wymóg pierwszego mieszkania dla rodzin z co najmniej trójką dzieci. Oznacza to, że będą one mogły skorzystać z dopłat programu MDM nawet, gdy mają już swoje mieszkanie, ale chcą poprawić warunki bytowe i zmienić je na większe.

 

Więcej informacji na temat finansowania zakupu nieruchomości oraz zmian w programie MDM można uzyskać w Biurze Sprzedaży LC Corp. Zapraszamy.

 

Źródło: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Beda-zmiany-w-programie-programie-Mieszkanie-dla-mlodych-3255135.html

Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat