Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

Nowa Buforowa coraz bliżej

W połowie lutego Wrocławskie Inwestycje ogłosiły otwarcie ofert w przetargu na budowę ul. Buforowej. Zgłosiło się aż 11 chętnych na realizację inwestycji. Wszystkie deklarują wykonanie prac budowlanych w ciągu 19 miesięcy, co oznaczałoby oddanie do użytku nowej ulicy Buforowej przed końcem 2018 roku.

Przebudowa obejmie odcinek drogi od wiaduktu kolejowego do granicy Wrocławia. W planie jest rozbiórka starego wiaduktu i budowa nowego, co pozwoli na poszerzenie przejazdu. W projekcie znajdziemy także budowę ronda, nowe oświetlenie, chodniki i ścieżki rowerowe. Nowa ulica Buforowa będzie miejscami płynnie łączyć się ze starą ulica, co zapewni sprawne włączanie się do ruchu mieszkańców lokalnych osiedli.

Prace ziemne będą mogły rozpocząć się po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy z wykonawcą. Czas realizacji inwestycji zdeklarowany przez oferentów wynosi maksymalnie 19 miesięcy. Licząc, że prace rozpoczęłyby się w marcu br., droga zostałaby ukończona w październiku 2018 roku.

Źródła: www.wi.wroc.pl, https://www.gazetawroclawska.pl/wroclaw-sie-zmienia/a/w-tym-roku-rusza-przebudowa-buforowej-sa-wykonawcy,11803331/