Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

Nowe limity MdM

Program „Mieszkanie dla Młodych” powoli dobiega końca, jednak finisz zapowiada się naprawdę emocjonująco. Na początku 2017 r. odmrożona zostanie pula 373 mln zł, w której wiele osób upatruje swojej ostatniej szansy na dofinansowanie. Atmosferę podgrzewa fakt, że właśnie zmieniono limity MdM na korzyść nabywców mieszkań.

Wzrosty w metropoliach

W Warszawie limit programu MdM wzrósł o 1,26 % (z  6353,30 zł/mkw. do  6433,43 zł/mkw. dla nowych lokali). Oznacza to poszerzenie rynkowej oferty mieszkań z dofinansowaniem. We Wrocławiu limity na cały IV kw. 2016 r. będą o 1,51 % wyższe od poprzednich wartości. Jeżeli chodzi o Gdańsk, to aktualizacja lokalnych limitów nastąpi na początku 2017 r. Stolica Pomorza jest jedynym miastem wojewódzkim, dla którego wskaźniki na I kw. 2017 r. mogą być inne od obecnych stawek. Ta zmiana nie powinna być jednak bardzo duża. Stosunkowo niewielka modyfikacja limitów, bo wynosząca 0,16%, miała miejsce w Krakowie.

Ostatni dzwonek dla nabywców

Wraz z wygaśnięciem programu „Mieszkanie dla Młodych” w 2018 r. skończą się perspektywy na rządową dopłatę do zakupu mieszkania od dewelopera. Warto zatem sprawdzić obowiązujące limity i skorzystać z szansy złożenia wniosku o dofinansowanie w styczniu 2017 r. LC Corp posiada bardzo bogatą ofertę lokali, które spełniają wymogi MdM. Takie mieszkania znajdziemy m.in. na osiedlach Korona Pragi i Mała Praga w Warszawie, Centralna Park i Słoneczne Miasteczko w Krakowie oraz w ukończonej inwestycji Przy Srebrnej w Gdańsku.

Więcej informacji na temat możliwości skorzystania z dopłat w programie „Mieszkanie dla Młodych” można uzyskać w naszych Biurach Sprzedaży

Źródło: http://biznes.onet.pl/wiadomosci/nieruchomosci/nowe-limity-mdm-u-beda-wazne-za-3-miesiace/7j92pk

Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat