Nowe limity MdM

Program „Mieszkanie dla Młodych” powoli dobiega końca, jednak finisz zapowiada się naprawdę emocjonująco. Na początku 2017 r. odmrożona zostanie pula 373 mln zł, w której wiele osób upatruje swojej ostatniej szansy na dofinansowanie. Atmosferę podgrzewa fakt, że właśnie zmieniono limity MdM na korzyść nabywców mieszkań.

Wzrosty w metropoliach

W Warszawie limit programu MdM wzrósł o 1,26 % (z  6353,30 zł/mkw. do  6433,43 zł/mkw. dla nowych lokali). Oznacza to poszerzenie rynkowej oferty mieszkań z dofinansowaniem. We Wrocławiu limity na cały IV kw. 2016 r. będą o 1,51 % wyższe od poprzednich wartości. Jeżeli chodzi o Gdańsk, to aktualizacja lokalnych limitów nastąpi na początku 2017 r. Stolica Pomorza jest jedynym miastem wojewódzkim, dla którego wskaźniki na I kw. 2017 r. mogą być inne od obecnych stawek. Ta zmiana nie powinna być jednak bardzo duża. Stosunkowo niewielka modyfikacja limitów, bo wynosząca 0,16%, miała miejsce w Krakowie.

Ostatni dzwonek dla nabywców

Wraz z wygaśnięciem programu „Mieszkanie dla Młodych” w 2018 r. skończą się perspektywy na rządową dopłatę do zakupu mieszkania od dewelopera. Warto zatem sprawdzić obowiązujące limity i skorzystać z szansy złożenia wniosku o dofinansowanie w styczniu 2017 r. LC Corp posiada bardzo bogatą ofertę lokali, które spełniają wymogi MdM. Takie mieszkania znajdziemy m.in. na osiedlach Korona Pragi i Mała Praga w Warszawie, Centralna Park i Słoneczne Miasteczko w Krakowie oraz w ukończonej inwestycji Przy Srebrnej w Gdańsku.

Więcej informacji na temat możliwości skorzystania z dopłat w programie „Mieszkanie dla Młodych” można uzyskać w naszych Biurach Sprzedaży

Źródło: http://biznes.onet.pl/wiadomosci/nieruchomosci/nowe-limity-mdm-u-beda-wazne-za-3-miesiace/7j92pk

Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat