Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

Orawska Vita – przedsprzedaż mieszkań ruszyła!

Rozpoczęliśmy przedsprzedaż mieszkań na osiedlu Orawska Vita, naszej najnowszej inwestycji na wrocławskim Ołtaszynie. W pierwszym etapie projektu powstaną 2 kameralne, 3-piętrowe budynki z  205 mieszkaniami o funkcjonalnych rozkładach i metrażach – od kompaktowych dwupokojowych, liczących 33 m kw., po przestronne apartamenty o powierzchni 96 m kw.

Wszystkie zostały zaprojektowane w taki sposób, aby możliwe było wydzielenie zacisznych stref do pracy zdalnej. Mieszkania na najwyższych kondygnacjach będą miały nawet do 4 metrów wysokości. Duże okna zagwarantują odpowiednie doświetlenie. Do każdego zaplanowano balkon, loggie lub ogródek. W części powstaną również ogrody zimowe. W budynkach zainstalowane zostaną cichobieżne windy.

Do dyspozycji mieszkańców Orawska Vita zostanie oddana podziemna hala garażowa z 213 szerokimi miejscami postojowymi, 158 komórkami lokatorskimi i 30 boksami rowerowymi. Goście będą mogli zaparkować przy ul. Orawskiej na miejscach postojowych ogólnodostępnych. Inwestycja dostosowana będzie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Zamontowane na dachu panele fotowoltaiczne pozwolą płacić niższe rachunki za eksploatację części wspólnych.

Orawska Vita zapewni rozwiązania, mające na celu zacieśnianie dobrosąsiedzkich relacji i umożliwienie odpoczynku od wielkomiejskiego zgiełku. Ruch kołowy będzie odbywał się poza terenem osiedla. Wewnętrzne dziedzińce i przestrzenie wokół budynków zostaną zadrzewione i zakrzewione. Mieszkańcy będą mogli spędzać wolny czas i spotykać się z sąsiadami w cieniu zielonych pergoli. Znajdą się tam również ławki z możliwością solarnego ładowania telefonów i specjalne karmniki na książki, zachęcające do lektury na świeżym powietrzu. Rodziny z dziećmi docenią dwa nowoczesne place zabaw, a miłośnicy aktywnego trybu życia – rowerownię, rozbudowaną strefę rekreacyjną oraz zielony szlak pieszo-rowerowy, łączący osiedle z przystankami komunikacji miejskiej. Przed wejściami do wybranych klatek schodowych staną również stacje naprawcze dla rowerów.

Dzięki rozległym terenom zielonym i rozbudowanej infrastrukturze lokalnej Ołtaszyn uznawany jest przez mieszkańców Wrocławia za pożądaną lokalizację mieszkaniową. Działają tu liczne przedszkola i szkoły publiczne. Około 5 km od inwestycji funkcjonuje jedno z największych w Europie centrum handlowych – Aleja Bielany. W sąsiedztwie Orawska Vita można znaleźć sklepy sieci Lidl (700 m) oraz Biedronka (800 m). W okolicy znajduje się również ul. Zwycięska, na której nie brakuje cenionych restauracji, salonów spa, lokali usługowych i sklepików z regionalną żywnością.

W trosce o komfortowy dojazd do osiedla w projekcie uwzględniliśmy remont ulicy Łubinowej i Orawskiej oraz budowę dodatkowej drogi w postaci trasy pieszo-rowerowej do ulicy Spiskiej i Koszyckiej. Dzięki tym usprawnieniom mieszkańcy inwestycji będą mogli szybko i sprawnie dotrzeć do komunikacji miejskiej, która łączy Ołtaszyn praktycznie z każdą częścią miasta. W pobliżu planowana jest wschodnia obwodnica Wrocławia, która ułatwi dojazd do innych części miasta oraz tras wylotowych (A4, S5 oraz S8).

Autorem projektu architektonicznego Orawska Vita jest pracownia Dziewoński-Łukaszewicz s.c. Architekci. Rozpoczęcie budowy I etapu osiedla przewidziane jest na II kwartał 2023 r. Ceny mieszkań zaczynają się od 9 399 zł za m kw.

Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat