Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

Półłanki do remontu w pierwszej kolejności!

Mimo że wiosenny przegląd dróg jeszcze się nie zakończył, drogowcy w tym tygodniu zaczynają łatanie dziur w jezdniach uszkodzonych w Krakowie w ostatnich miesiącach.

Miasto rozpoczyna remonty dróg po zimie. Na początku naprawiana będzie ul. Grzegórzecka na odcinku między ulicami Daszyńskiego a Rzeźniczą. Urzędnicy zapewniają, że naprawy będą prowadzone wyłącznie nocą, by roboty były jak najmniej uciążliwe dla okolicznych mieszkańców.

Na naprawy miasto przeznaczy 10 mln zł, bo dziur w krakowskich drogach jest podobno mniej przed rokiem. Mimo to nawierzchnia jest poważnie uszkodzona. – Przez ostatnie kilka miesięcy temperatura wiele razy spadała poniżej zera, a potem gwałtownie rosła. To bardzo źle wpływa na stan jezdni – wyjaśnia Piotr Hamarnik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Lista dróg, które zostaną wyremontowane, nie jest jeszcze domknięta. Nadal trwa bowiem przegląd stanu ich nawierzchni po zimie. Miasto zapewnia jednak, że pieniędzy na remonty nie zabraknie. – Przeprowadzimy naprawy wszędzie tam, gdzie to tylko będzie potrzebne – mówi Hamarnik. – Poza tym bezpośrednio po zimie zawsze jest mniej pieniędzy na remonty dróg. Później może okazać się, że będą potrzebne przesunięcia w budżecie. To nie oznacza jednak, że jakaś droga nie zostanie załatana. Idealnie byłoby, gdyby co roku udawało się remontować 10 proc. wszystkich dróg w mieście.

Taki system działa m.in. w Warszawie. To możliwe, bo w stolicy budżet na drogi jest wyższy niż w Krakowie. Dzięki temu jednak każda ulica co dziesięć lat przechodzi gruntowny remont. Oprócz ul. Grzegórzeckiej w pierwszej kolejności miasto zamierza wyremontować ulice: Półłanki, Bieżanowską, Mała Góra, Telimeny, Kosocicką, Jerzmanowskiego, Wielicką, Nowosądecką, Zwycięstwa, Kosynierów, Mogilską, Wiślicką, Kniaźnina, Zabłockiego, Srebrnych Orłów, Kruszwicką, Bitwy nad Bzurą, Kleeberga oraz Obrońców Warszawy.

Gazeta Wyborcza Kraków

Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat