Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

Południe Vita: ruszyła budowa I etapu

Rozpoczęliśmy prace budowlane w I etapie Południe Vita – naszego nowego osiedla przy ul. Kazimierza Wielkiego, w obrębie zielonej i spokojnej dzielnicy Orunia Górna-Gdańsk Południe. W trzech budynkach powstanie 111 lokali o zróżnicowanych metrażach – od 26 do nawet 101 metrów kwadratowych. Do każdego z mieszkań przynależeć będzie dodatkowa przestrzeń w postaci balkonu, antresoli lub przestronnego tarasu z ogródkiem.

Rolę Generalnego Wykonawcy powierzyliśmy firmie ALSTAL Grupa Budowlana. Koncepcja architektoniczna została opracowana przez pracownię K&L SMART DESIGN. Zakończenie prac budowlanych planujemy na IV kwartał 2024 roku. Ceny zaczynają się już od 7099 zł za metr kwadratowy.

W projekcie Południe Vita zaplanowaliśmy wiele udogodnień dla mieszkańców: cichobieżne windy, komórki lokatorskie, miejsca postojowe w hali garażowej, a także miejsca postojowe naziemne. Zadbamy również o przestrzeń zewnętrzną – oprócz placów zabaw dla najmłodszych i stojaków rowerowych powstaną tu także ogrody deszczowe, tworzące idealne warunki do codziennego wypoczynku. Teren osiedla zostanie także intensywnie zadrzewiony.

Lokalizacja inwestycji cieszy się doskonałą siecią połączeń drogowych i komunikacyjnych. Przebiegająca nieopodal południowa obwodnica Gdańska pozwala sprawnie dotrzeć do innych rejonów Trójmiasta, na bałtyckie plaże oraz w kierunku drogi ekspresowej S7. Wygodną alternatywą dla samochodu może być komunikacja miejska – najbliższe przystanki autobusowe znajdują się w odległości zaledwie kilkuminutowego spaceru. Tuż obok planowany jest także nowy odcinek Pomorskiej Kolei Metropolitarnej, która umożliwi mieszkańcom szybszy dojazd do pracy czy szkoły. Dodatkowym wkładem dla lokalnej społeczności będzie budowa nowych dróg — ulicy Kazimierza Wielkiego wraz z bocznymi dojazdami.

Kolejną zaletą osiedla jest rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa. W pobliżu dostępne są szkoły, przedszkola, przychodnie, sklepy (Lidl, Żabka, Stokrotka) i restauracje. W sąsiedztwie nie brakuje atrakcyjnych terenów zielonych i rekreacyjnych, takich jak Park Oruński, Park Ferberów czy Gaj Ojców.

Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat