Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

Przy Granicznej powstanie nowy market budowlany. Obok będzie salon Mercedesa

Na działce przy ulicy Granicznej – pomiędzy Factory Outlet a zjazdem z Autostradowej Obwodnicy Wrocławia – powstanie nowy market budowlany, najprawdopodobniej Leroy Merlin. Na sąsiedniej nieruchomości trwają już natomiast prace związane z budową nowego salonu samochodowego Mercedesa.

W połowie grudnia zeszłego roku wrocławski magistrat wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy marketu budowlanego typu „Dom i Ogród” przy ulicy Granicznej. Chodzi o działkę znajdującą się pomiędzy Factory Outlet a węzłem „Lotnisko” Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.

Najprawdopodobniej powstanie tam sklep Leroy Merlin, choć przedstawiciele tej firmy konsekwentnie, od kilku miesięcy, odmawiają udzielenia jakiejkolwiek informacji na ten temat.

Dodajmy, że jak na razie jedyny market tej sieci we Wrocławiu znajduje się przy al. Karkonoskiej, tuż obok Auchana. Wedle nieoficjalnych informacji nowy obiekt przy ulicy Granicznej ma być od niego większy. Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie nastąpi otwarcie nowego marketu.

Obok będzie salon Mercedesa

Przypomnijmy, że na sąsiedniej działce od kilku miesięcy powstaje natomiast nowy salon Mercedesa, którego otwarcie planowane jest na przełomie 2016 i 2017 roku.

– Nowa siedziba to przede wszystkim większy salon i serwis, a najlepiej widać to na liczbach. W salonie przy ul. Klecińskiej możemy eksponować 7 samochodów, w nowym 36. Teraz serwis posiada 8 podnośników, a chcemy ich aż 15. Stworzymy również specjalne stoisko dedykowane AMG, z czego na pewno ucieszą się fani mocnych, motoryzacyjnych wrażeń – wylicza Michał Łuczak, prezes spółki Mirosław Wróbel, czyli dolnośląskiego dealera Mercedes Benz.

Nowy salon będzie około cztery razy większy od obecnego.

Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat