Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

Rusza budowa inwestycji Orawska Vita

Rozpoczęliśmy prace budowlane na osiedlu Orawska Vita na wrocławskim Ołtaszynie. Potrwają około 18 miesięcy, a przekazanie właścicielom gotowych mieszkań planowane jest na koniec 2024 roku. Generalnym wykonawcą jest firma Opex S.A.

W ramach pierwszego etapu projektu w kameralnych, trzykondygnacyjnych budynkach powstanie 205 mieszkań o funkcjonalnych rozkładach i metrażach. Nabywcy mają do wyboru zarówno kompaktowe lokale dwupokojowe od powierzchni od 33 m kw., jak i przestronne, blisko 100-metrowe apartamenty. Projektanci z pracowni Dziewoński-Łukaszewicz s.c. Architekci we wszystkich uwzględnili możliwość wydzielenia zacisznych stref do pracy zdalnej. Wybrane mieszkania na najwyższych kondygnacjach będą miały nawet do 4 metrów wysokości. Duże okna zagwarantują odpowiednie doświetlenie. Do każdego przypisane są także powierzchnie zewnętrzne w postaci balkonu, loggii lub obszernego ogródka. W części powstaną również ogrody zimowe.

Mieszkańcy Orawska Vita będą mieli do dyspozycji również podziemną halę garażową z 213 szerokimi miejscami postojowymi, 158 komórkami lokatorskimi i 30 boksami rowerowymi. Odwiedzający ich goście zaparkują przy ul. Orawskiej na ogólnodostępnych miejscach postojowych. Inwestycja dostosowana będzie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W budynkach zostaną zainstalowane cichobieżne windy, a panele fotowoltaiczne oraz pompa ciepła pozwolą płacić niższe rachunki za eksploatację części wspólnych.

Osiedle zostało zaprojektowane w taki sposób, aby wspierać sąsiedzka integrację i zachęcać do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Wewnętrzny dziedziniec osiedla zostanie zamknięty dla ruchu kołowego i obsadzony drzewami i ozdobnym krzewami. W rozległej strefie rekreacyjnej staną zielone pergole, które będą mogły być miejscami sąsiedzkich spotkań i pikników. Znajdą się tu również ławki z możliwością solarnego ładowania telefonów i specjalne karmniki na książki. Dla najmłodszych mieszkańców osiedla powstaną dwa nowoczesne, bezpieczne place zabaw, a dla miłośników rowerów – pomieszczenia na jednoślady i stacje naprawcze.

W celu usprawnienia ruchu drogowego na terenie dzielnicy Develia na własny koszt przebuduje i pokryje twardą nawierzchnią ulicę Łubinową na odcinku od Orawskiej do Agrestowej. Dodatkowo powstanie także długi ciąg dla pieszych i rowerzystów – do ulic Koszyckiej i Spiskiej przy granicy z Borkiem i Gajem. Całość ma zostać oddana do użytku do końca 2025 roku.

Ceny zaczynają się już od 9 100 zł za m kw.

Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat