Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

Ruszyły przekazania w II etapie inwestycji Malta Point

Rozpoczęliśmy przekazania lokali nabywcom w II etapie osiedla Malta Point, które realizujemy na Ratajach, tuż obok ścisłego centrum Poznania. Niemal wszystkie znalazły już nowych właścicieli – w ofercie pozostało tylko 6 z wybudowanych 155 mieszkań.  

Budowa tego etapu projektu została ukończona 3 miesiące przed planowanym terminem dzięki sprawnej pracy spółki Develia Construction.

Obecnie w trakcie realizacji jest III etap – w dwóch pięciopiętrowych budynkach zaplanowaliśmy 157 mieszkań, z czego 58 dostępnych jest jeszcze w ofercie. Do lokali na parterze przypisane są ogródki, a do tych na piętrach – balkony oraz tarasy. Dla rodzin z dziećmi przygotowane zostanie zielone patio z placem zabaw. Nabywcy będą mieli do dyspozycji podziemny garaż i 157 stanowisk parkingowych dla rowerów. Autorem projektu jest Biuro Architektoniczne Archikwadrat z Poznania. Ukończenie tego etapu przewidujemy na drugi kwartał 2025 r.

Inwestycja jest dobrze skomunikowana z innymi częściami miasta. W sąsiedztwie Malta Point kursują liczne linie autobusowe i tramwajowe, w tym linie numer 5 i 16, którymi można dojechać na poznańską starówkę. Rondo Rataje, oddalone tylko o 650 m od osiedla, stanowi ważny węzeł komunikacyjny z wygodnymi połączeniami do innych dzielnic.

Zaledwie 500 m od Malta Point znajduje się Galeria Posnania, gdzie można zrobić zakupy, a także spędzić wolny czas w kinie, kręgielni, kawiarni bądź strefie restauracyjnej Food Fyrtel.

Mocną stroną projektu jest dostępność terenów zielonych i rekreacyjnych. Na północnym brzegu Jeziora Maltańskiego czekają atrakcje parku wodnego – Term Maltańskich. To największy ośrodek sportowo-rekreacyjny w Polsce i drugi co do wielkości w Europie. Można w nim również korzystać z wód termalnych, co szczególnie ucieszy amatorów SPA. W odległości 30-minutowego spaceru od osiedla entuzjaści sportu będą mieli do dyspozycji również całoroczne centrum sportowo-rekreacyjne Malta Ski, na terenie którego funkcjonują: pole do mini golfa, wypożyczalnia rowerów oraz dwa stoki narciarskie. Nieodległe nabrzeża Warty oferują różne możliwości, m.in. pływanie kajakami oraz motorówkami czy wypoczynek na piaszczystych plażach.

 

Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat