Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

Rządowe pieniądze na dwa ważne odcinki drogi S7

Są pieniądze na budowę dróg w Małopolsce! Rząd chce finansować dwa odcinki trasy S7 w Małopolsce – drugi fragment obwodnicy wschodniej Krakowa i zakopiankę między Lubniem a Rabką. Obie drogi mają powstać do 2020 roku.

 

We wtorek rząd przyjął załącznik do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015 zawierający listę 50 inwestycji, które zostaną zrealizowane przed końcem 2020 roku. W dokumencie znalazły się dwa małopolskie odcinki S7 – między ulicami Christo Botewa a Igołomską (drugi fragment wschodniej obwodnicy Krakowa) oraz między Lubniem a Rabką na zakopiance.

 

Bardzo wysoka pomoc

– To bardzo dobra wiadomość, zwłaszcza że do tej pory odcinka z Lubnia do Rabki nie było w projekcie uchwały. S7 to po autostradzie nasz niekwestionowany priorytet – komentuje marszałek Marek Sowa, który uczestniczył w posiedzeniu rządu. Podkreśla, że szacowana wartość obu zadań to aż 4,3 mld zł. – Dla porównania, wartość wszystkich inwestycji zapisanych w przyjętym załączniku to 30 mld zł, więc Małopolska uzyskała bardzo wysoką pomoc – ocenia.

Zadania dopisane do programu drogowego to kontynuacja rozpoczętych już inwestycji. Będą one realizowane w ramach nowej perspektywy finansowej UE na lata 2014-2020, ale przetargi mogą być ogłaszane jeszcze w tym roku.

Tak będzie pewnie w przypadku ponad czterokilometrowego odcinka wschodniej obwodnicy Krakowa, bo inwestycja otrzymała już zgodę na realizację. – Jak tylko otrzymamy oficjalną decyzję o przyznaniu pieniędzy, przystąpimy do procedur zmierzających do wyłonienia wykonawcy – zapewnia Iwona Mikrut, rzeczniczka małopolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Oprócz drogi między węzłami Christo Botewa i Igołomska powstanie most na Wiśle – na tę budowę rząd przyznał 800 mln zł.

Autor: Gabriela Łazarczyk
Źródło: krakow.gazeta.pl

Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat