Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

Rzeźby studentów Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w Wola Center

Rzeźby studentów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych wypełniły patio biurowca Wola Center. To kolejna wystawa sztuki w budynku należącym do LC Corp SA. Uroczysty wernisaż z udziałem artystów odbędzie się 17 lipca o godz. 16.00 w patio Wola Center. Wystawę będzie można oglądać do końca września.

Przestronne patio Wola Center ponownie zamieniło się w galerię sztuki. Po wystawie Pracowni Ceramiki Wydziału Rzeźby ASP, którą można było oglądać od kwietnia do czerwca tego roku, w progach Wola Center zagościły prace studentów pracowni rzeźby kierowanej przez prof. Adama Myjaka. Niezwykłe rzeźby przedstawiające 12 ludzkich sylwetek, prezentowane są w scenerii klimatycznego patio Wola Center o powierzchni 1 000 metrów kwadratowych. Wyjątkowy charakter tego miejsca podkreślają ściany wykonane z tafli szkła refleksyjnego, które ustawione zostały pod różnymi kątami, dając efekt struktury kryształu.

Ideą wystawy prezentującej dorobek wybranych studentów pracowni rzeźby, funkcjonującej w ramach Wydziału Rzeźby ASP w Warszawie, jest przedstawienie różnorodnych postaw artystycznych.

Autorzy zgromadzonych prac podczas prowadzonych zajęć nie tylko doskonalą swoje umiejętności warsztatowe w obszarze technik tradycyjnych, sięgając do materiałów klasycznych typu: glina, gips, beton, brąz czy kamień, ale też z powodzeniem udowadniają, że tymi technikami wciąż można jeszcze przekazać bardzo wiele. Z powodzeniem opierają się panującym modom i chwilowym nowościom,  broniąc przekonania, że podstawowe treści i wartości tej szczególnej dyscypliny sztuki są nieprzemijające. Z radością obserwuję ich umiejętność wnikliwej obserwacji natury i analizy otaczającej rzeczywistości, a przede wszystkim ogromną pasję i talent, wyrażające się poprzez kompletnie przemyślane i niebanalne realizacje – mówi prof. Adam Myjak, Rektor Akademii sztuk Pięknych w Warszawie.

Mariaż biznesu i sztuki znany od pokoleń w odsłonie Woli Center pozwala wielu tysiącom ludzi na pogłębienie swojej wrażliwości i zmysłu estetycznego. Cieszę się, że możemy dać naszym najemcom, gościom i pracownikom chwilę na odpoczynek wśród pięknych, powodujących zadumę i refleksję dzieł sztuki – mówi Tomasz Wróbel, Członek Zarządu LC Corp SA.

Szczególnie wdzięczny jestem firmie LC Corp S.A. za umożliwienie prezentacji wystawy w tak wyjątkowej przestrzeni, jaką jest Wola Center, dzięki której przedstawiane prace nabiorą głębi i zyskają nowy wymiar. Dziękuję mojemu asystentowi Bartoszowi Sandeckiemu za zaangażowanie i serce włożone w przygotowanie tego przedsięwzięcia, a samym studentom za pełne zapału i szczerych chęci włączenie się w projekt – dodaje prof. Adam Myjak.

Zadaszone patio, gdzie prezentowane są rzeźby studentów ASP usytuowane jest pomiędzy czterema budynkami wchodzącymi w skład Wola Center. Jego przestrzeń, powierzchnia i charakter pozwalają na organizację różnego rodzaju wydarzeń o charakterze biznesowym, kulturalnym a także edukacyjnym.

Jesteśmy dumni, mogąc gościć u nas artystów, którzy dzielą się swoją pasją i twórczością. Chętnie angażujemy się w inicjatywy kulturalno-edukacyjne, występujemy w roli patrona i mecenasa projektów związanych ze sztuką – dodaje Tomasz Wróbel.

Na wystawie swoje prace prezentują:

– Adriana Biterman,

– Urszula Habza,

– Andżelika Koper,

– Katarzyna Kowal,

– Albert Kozak,

– Adrian Lipiński,

– Tomasz Olkuśnik,

– Aleksandra Śmietana,

– Bartosz Sandecki.

LC Corp SA wielokrotnie angażuje się w inicjatywy kulturalno-edukacyjne, występuje w roli patrona i mecenasa projektów związanych ze sztuką.

—-

O Wola Center:

Wola Center to niepowtarzalny biurowiec zlokalizowany przy ulicy Przyokopowej na warszawskiej Woli. Inwestycję tworzą cztery połączone ze sobą budynki oferujące 31 000mkw.  powierzchni biurowej klasy A . Biurowiec Wola Center wyposażono w wiele udogodnień i nowoczesnych rozwiązań. Inwestycję wyróżnia wysoki standard wykończenia i unikalna forma architektury.

Budynek zaprojektowano w konwencji monochromatyzmu, granitu i szarości. Na parterze zlokalizowane są lokale usługowe i gastronomiczne. Pomiędzy budynkami znajduje się niezwykle stylowe, zadaszone patio ze ścianami składającymi się z ustawionych pod różnymi kątami tafli szkła refleksyjnego, pełniące rolę miejsca spotkań i odpoczynku. Biurowiec dysponuje dwupoziomowym parkingiem podziemnym z 319 miejscami parkingowymi.

Inwestycja LC Corp SA została otwarta w październiku 2013 roku.

O LC Corp SA:

LC Corp SA jest grupą deweloperską realizującą inwestycje komercyjne i mieszkaniowe. Inwestycje Spółki powstają w sześciu największych miastach Polski – Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Gdańsku i Łodzi. Spółka zarządza obecnie ponad 100 tys. mkw. powierzchni biurowych. Więcej informacji na: www.develia.pl

 

Kontakt dla mediów:

Anna Smycz, Manager ds. PR, tel. 605 783 686 , e-mail: a.smycz@brandera.pl

Dorota Żmiejko, Manager ds. Marketingu, LC Corp SA, e-mail: dorota.zmiejko@develia.pl

Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat