Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

Zielony klin w sąsiedztwie Małych Wojszyc

Rozległy teren między Wojszycami a Jagodnem jest przeznaczony pod park. Dla przyszłych mieszkańców osiedla Małe Wojszyce oznacza to, że zamiast gęstej, miejskiej zabudowy zyskają sąsiedztwo atrakcyjnych terenów zielonych. Klaruje się już koncepcja tzw. zielonego klina południa.

 

Trwają konsultacje społeczne dotyczące tego, jaką formę ma mieć nowy wrocławski park. Do 5 listopada na stronie wroclaw.pl można zagłosować na jedna z dwóch koncepcji. Wariant 1 nosi nazwę „Pole i miedza” i stawia na sielski charakter terenów zielonych. Park miałby nawiązywać do wiejskiej przeszłości Wojszyc i wykorzystywać potencjał zastanego układu terenu – pól otoczonych miedzami i drogami, wzdłuż których rosną krzewy i drzewa. W projekcie nie zabrakłoby części rekreacyjnej – siłowni zewnętrznej, strefy aktywności międzypokoleniowej, skateparku, górek saneczkowych i wielu innych atrakcji. Wariant 2 to „Parkowa oś” i ma charakter bardziej miejski. Zielony klin byłby otoczeniem dla parkowej alei przechodzącej z północy na południe. Szeroki ciąg pieszy i droga dla rowerzystów przebiegałyby wzdłuż wszystkich atrakcji parku – stref aktywności i regeneracji, skateparku, toru wrotkarskiego, pola do minigolfa czy wydzielonej części do treningów z psami.

Zielony klin południa będzie jednym z dwóch atrakcyjnych projektów, które w najbliższych latach zostaną zrealizowane w sąsiedztwie osiedla Małe Wojszyce. Tuż obok inwestycji ma powstać park oraz nowoczesny zespół szkolno-przedszkolny.

Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat