Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

Mieszkania z antresolami – sposób na więcej przestrzeni

Lokale dwupoziomowe to popularne rozwiązanie wśród osób poszukujących mieszkań o mniej standardowym układzie. Antresola to nic innego jak dodatkowa powierzchnia, która została umieszczona w wyższej części pokoju, najczęściej nad salonem lub kuchnią. Choć do niedawna rozwiązanie to pojawiało się głównie w starych kamienicach i przestrzeniach loftowych, deweloperzy coraz częściej wdrażają je w nowych realizacjach.

Funkcjonalność i wykorzystanie przestrzeni

Mieszkania z antresolami oferują więcej przestrzeni, co jest szczególnie przydatne dla osób, które poszukują nieruchomości pojemnych, ale nie chcą lub nie mogą pozwolić sobie na kupno większego mieszkania. Może służyć jako dodatkowa sypialnia, przestrzeń do pracy zdalnej lub miejsce do przechowywania rzeczy (funkcja garderoby/szafy/magazynu). Warto podkreślić, że za tak wygospodarowaną przestrzeń nie płacimy dodatkowego czynszu, dzięki czemu lokale z antresolami mają podobne koszty eksploatacji, co „klasyczne” mieszkania o tym samym metrażu.

Oryginalny design

Antresole to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale również ciekawy element dekoracyjny. Mieszkania z takimi powierzchniami mają często oryginalny i niebanalny design, co przyciąga uwagę i nadaje wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Możemy je spotkać nie tylko w lokalach kompaktowych, ale także w przestronnych, wielopokojowych apartamentach, gdzie pomagają zróżnicować wystrój w zależności od przeznaczenia danej przestrzeni.

Duże okna i nasłonecznienie

Mieszkania dwupoziomowe mają wysokie sufity oraz dużą liczbę okien, co przekłada się na dobre doświetlenie naturalnym światłem. Dzięki temu taki lokal wydaje się bardziej przestronny i przyjemniejszy w użytkowaniu.

Prywatność

Antresole są często oddzielone od pozostałej części mieszkania, co pozwala na zachowanie prywatności. Osoby, które np. chcą w spokoju poczytać książkę, mają tu poczucie oddzielenia i intymności, nawet jeśli w tym samym pomieszczeniu znajdują się inne osoby.

Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat