Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

Aranżacja salonu w domu jednorodzinnym

Nieduże domy na sprzedaż w Warszawie czy innym mieście w Polsce to coraz częściej świetna alternatywa dla mieszkań. Należy jednak pamiętać, że nieco inaczej wygląda kwestia aranżacji salonu w domu jednorodzinnym, niż w przypadku apartamentu czy niewielkiego mieszkania. Rozważasz zakup domu lub części bliźniaka w Warszawie? W takim razie koniecznie przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się, jak pomysłowo umeblować salon o dużej powierzchni i o czym jeszcze warto pamiętać.

Rokokowa Residence a aranżacja salonu

Zakup domu na Bielanach realizowanego w ramach inwestycji Rokokowa Residence daje duże możliwości aranżacyjne. Nie brakuje tam m.in. terenów zielonych i rekreacyjnych, sprzyjających aktywnościom na świeżym powietrzu — nieopodal znajduje się Park Olszyna czy Las Bielański. Ulica Rokokowa jest świetnie zlokalizowana zwłaszcza dla osób, które pragną nieco odpocząć od miejskiego zgiełku, a jednocześnie nie chcą rezygnować z mieszkania w dużym, tętniącym życiem mieście.

Osiedle zaprojektowano w taki sposób, aby spełnić wymagania osób o rozmaitych oczekiwaniach. W ofercie znajdują się bowiem domy o bardzo zróżnicowanych metrażach – domy jednorodzinne, w zabudowie bliźniaczej oraz domy podzielone na cztery niezależne mieszkania.

Za sprawą prostych brył budynków, jasnych kolorów elewacji oraz klasycznych, drewnianych wykończeń, masz możliwość zaaranżowania swojego domu w dowolnie wybranym przez Ciebie stylu – każdy będzie doskonale komponował się z wyglądem obiektu i otoczenia.

Aranżacja salonu w domu jednorodzinnym – dlaczego jest tak ważna?

Salon jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. To właśnie w nim domownicy mogą odpoczywać, spędzając ze sobą czas i przyjmować gości.

Najczęściej to właśnie w nim odbywają się rodzinne spotkania i uroczystości, w związku z czym, powinien być urządzony nie tylko modnie, ale także funkcjonalnie. Im większą powierzchnię masz do dyspozycji, tym większe pole do popisu i więcej możliwości w zakresie doboru mebli czy dekoracji. Zanim przystąpisz do tworzenia wstępnego projektu aranżacji salonu w domu, zastanów się nad tym, jakie funkcje ma pełnić. Chcesz, aby pokój dzienny był strefą przeznaczoną wyłącznie do relaksu? A może wolisz, by stanowił także przestrzeń do spania lub wspólnego spożywania posiłków? Nad tymi kwestiami zastanów się, jeszcze zanim przystąpisz do jakichkolwiek prac aranżacyjnych.

Projekt salonu w domu jednorodzinnym – o czym warto pamiętać?

Jeśli chcesz zaprojektować idealny salon w swoim domu, najpierw pomyśl o swoich potrzebach, oczekiwaniach i ograniczeniach. Przemyśl kwestię stylu, zgodnie z którym chcesz urządzić to pomieszczenie. Zastanów się również nad tym, jakie funkcje ma pełnić pokój dzienny w Twoim domu – od tego uzależnisz dobór mebli oraz dekoracji. Czy planujesz wydzielić jadalnię lub kącik do pracy? A może salon ma być jedynie komfortową przestrzenią do wypoczynku, oglądania filmów, rozmów z bliskimi itd.?

Na każdym etapie prac pamiętaj o tym, że aranżacja salonu w domu, powinna być dostosowana zarówno do stylu życia, jak i osobowości domowników — dzięki temu będą chcieli spędzać w nim każdą wolną chwilę, czując się przy tym swobodnie i komfortowo.

Umeblowanie salonu w domu

Salon w domu jednorodzinnym powinien być przestronny oraz zaaranżowany g