Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

Augustowska Vita – rozpoczęcie budowy

Na wrocławskich Maślicach ruszają prace budowlane w projekcie Augustowska Vita. W dwóch budynkach powstaną 84 mieszkania w szerokiej gamie rozkładów i metraży, od 44 do 89 metrów kwadratowych. Realizacja ma potrwać około 18 miesięcy – przekazania lokali nabywcom planujemy na IV kwartał 2025 roku. Generalnym wykonawcą została firma DEMIURG.

Osiedle powstaje w atrakcyjnym otoczeniu niskiej, willowej zabudowy. Do każdego mieszkania przypisany jest przestronny balkon lub zielony ogródek. Mieszkańcy będą korzystać z podziemnej hali garażowej z komórkami lokatorskimi i boksami na rowery. Inwestycja będzie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Mocną stroną projektu Augustowska Vita jest również dostęp do zieleni. W sąsiedztwie znajduje się m.in. Park Maślicki. To duży obszar o charakterze leśnym i przeznaczeniu rekreacyjno-wypoczynkowym. Jednocześnie blisko połowę terenu osiedla zajmą powierzchnie zielone. Przestrzenie wspólne między budynkami urozmaicą alejki spacerowe, zróżnicowana roślinność, stoliki do gry w szachy oraz nowoczesny plac zabaw. Rowerzyści skorzystają ze stojaków na rowery oraz stacji naprawczej.

Augustowska Vita to inwestycja, który dedykowana jest zwłaszcza młodym rodzinom z dziećmi. Przy ul. Suwalskiej znajduje się niedawno rozbudowany kompleks szkolno-przedszkolny, a przy ul. Lubelskiej funkcjonuje szkoła podstawowa z nową salą gimnastyczną. Infrastruktura w najbliższej przyszłości jeszcze się poszerzy. Przy ulicy Białostockiej budowany jest nowy zespół szkolno-przedszkolny. Jego otwarcie zaplanowane jest na wrzesień 2024 r.