Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

Develia bierze udział w budowie największego domu dla owadów na świecie!

Develia oraz inne firmy zrzeszone w Polskim Związku Firm Deweloperskich podejmą próbę zbudowania największego domu dla owadów na świecie. Celem inicjatywy, realizowanej pod egidą Eco Avengers, jest ochrona zagrożonych gatunków, które pełnią niezwykle pożyteczną rolę w naszym ekosystemie.

Szacuje się, że to właśnie od owadów zapylających zależne jest blisko 80% występujących w Polsce roślin. Zapylacze przyczyniają się ponadto m.in. do redukcji populacji szkodników i stanowią źródło pokarmu dla 60% gatunków ptaków. Pomimo tak istotnej roli w środowisku, w ciągu ostatnich trzydziestu lat zanotowano znaczny spadek ich liczebności.

Planowany dom dla owadów będzie modułową konstrukcją, którą stworzy blisko 150 mniejszych domków o wymiarach 1,5 m wysokości, 1 m szerokości i 0,8 m głębokości. Autorami projektu są architekt z ekipy Eco Avengers Paweł Wołejsza we współpracy z edukatorem przyrodniczym Igorem Siedleckim. Połączone moduły mają stworzyć największą tego typu konstrukcję na świecie, co będzie jednocześnie symbolem współpracy deweloperów i ich działań na rzecz ochrony środowiska.

Niezwykła budowa rozpocznie się już 21 maja br. na Płycie Desantu 3. Dywizji Piechoty w Warszawie, a ostateczny kształt i wielkość całej konstrukcji poznamy 22 maja br. podczas Międzynarodowego Dnia Różnorodności Biologicznej. Podczas wydarzenia zostanie podjęta próba pobicia rekordu Guinnessa na największy dom dla owadów na świecie. Jego wymiar musi przekroczyć 81.26 m3, bo dokładnie tyle wynosi aktualny rekord. Ustanowiono go w maju ubiegłego roku w Wielkiej Brytanii. Twórcy mają w planach przyszłą rozbudowę konstrukcji, co świadczy tym, jak bardzo domy dla owadów zyskują na popularności i jak bardzo są potrzebne.

Po akcji bicia rekordu, domki zostaną rozdysponowane między członków Polskiego Związku Firm Deweloperskich i ulokowane na terenie ich inwestycji. Develia swoje domki zamieści na terenie trzech inwestycji w Gdańsku. Każdy z domków – poza schronieniem dla owadów – ma pełnić też funkcję edukacyjną. Na spadzistym dachu zamieszczona będzie plansza dydaktyczna.

Develia jako nowoczesny deweloper, który chce pozytywnie oddziaływać na środowisko, chętnie przystępuje do tego typu inicjatyw. Spółka rozumie rolę sektora deweloperskiego w redukcji emisji CO2 i przeciwdziałaniu zmianom klimatu, dlatego realizuje inwestycje mieszkaniowe o dobrze zaprojektowanej przestrzeni z licznymi rozwiązaniami proekologicznymi. Deweloper przykłada także duża uwagę w swoich projektach realnych potrzeb obecnych i przyszłych pokoleń oraz stara się maksymalizować długofalowe korzyści społeczne, ekonomiczne i ekologiczne w prowadzonych inwestycjach.

Więcej informacji na temat akcji można znaleźć pod adresem: http://ecoavengers.pzfd.pl/

Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat