Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

Develia wchodzi na rynek PRS

Rozpoczynamy nowy rozdział w historii naszej firmy – wchodzimy na rynek najmu instytucjonalnego. W najbliższych latach będziemy budować w tej formule co najmniej 300-400 mieszkań rocznie. Ważnym krokiem do realizacji tego celu jest przystąpienie do Fundacji Rynku Najmu.

Wytypowane zostały już cztery inwestycje, w których mogą być oferowane mieszkania w formule najmu instytucjonalnego. – Młodsze pokolenia przykładają znacznie mniejszą wagę do posiadania mieszkania na własność niż ich rodzice. Wolą zachować mobilność, nie przywiązują się już tak mocno do pojedynczych lokalizacji, nie chcą się wiązać zaciąganiem wieloletnich kredytów hipotecznych. Szeroka grupa młodych profesjonalistów z dużych miast jest zainteresowana wynajmem nowoczesnych, dobrze wykończonych i umeblowanych lokali w atrakcyjnych lokalizacjach. Właśnie z myślą o nich chcemy wejść na rynek najmu instytucjonalnego oraz zaoferować atrakcyjny, odpowiadający ich preferencjom i wymogom produkt. Za pierwszy cel stawiamy sobie realizację powtarzalnych projektów PRS w skali 300-400 mieszkań rocznie – zapowiada Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A.

Fundacja Rynku Najmu to odpowiedź na potrzeby kształtującego się polskiego sektora PRS, który w ostatnich latach rozwija się w tempie geometrycznym. Chcemy aktywnie współpracować z wszystkimi członkami tej branży, aby zadbać o jej zrównoważony rozwój i wspólnie wypracować dobre praktyki oraz wysokie standardy obsługi klientów. Jest mi bardzo miło powitać w gronie naszych członków firmę Develia, która w ciągu blisko 15 lat działalności dała się poznać jako rzetelny i odpowiedzialny deweloper, stawiający na jakość budowanych mieszkań oraz zadowolenie ich nabywców – mówi Przemysław Chimczak-Bratkowski, prezes Fundacji Rynku Najmu.

Korzystając z wiedzy i doświadczenia ThinkCo, w najbliższych miesiącach opracujemy strategię rozwoju firmy w segmencie PRS. Następnym krokiem będzie zaprojektowanie produktów odpowiadających na potrzeby poszczególnych grup docelowych i wyróżniających się pod względem projektu, lokalizacji, standardu, oferowanych usług dodatkowych oraz rozwiązań prawnych. Obecnie realizowane są szeroko zakrojone badania rynku, które dostarczą niezbędnych danych do prac planistycznych.

– Cieszymy się, że jako ThinkCo możemy wspierać zespół Develii przy tak kompleksowym procesie, jakim jest stworzenie nowego produktu PRS. Od kilku lat aktywnie uczestniczymy w powstawaniu tego sektora, a nasze raporty dostarczają wszystkim uczestnikom rynku rzetelnej wiedzy o budynkach na wynajem. Dzisiaj razem z Develią idziemy krok dalej i wspólnie tworzymy długofalową wizję funkcjonowania nowej marki – dodaje Tomasz Bojęć, partner w ThinkCo.

Nie wykluczamy również współpracy z inwestorami zewnętrznymi, zainteresowanymi pakietowymi zakupami mieszkań lub transakcjami typu forward funding. Trwają już rozmowy z pierwszymi podmiotami. Dzięki bogatemu bankowi gruntów zlokalizowanemu w największych polskich miastach oraz wykwalifikowanej kadrze jesteśmy w stanie realizować projekty mieszkaniowe dostosowane do wymogów i preferencji inwestorów. W rozmowach z funduszami i procedowaniu transakcji wspiera nas agencja doradcza CBRE.

– Rynek najmu instytucjonalnego w Polsce ma za sobą już pierwsze, ale za to bardzo mocne kroki. Obecnie nabiera dużego rozpędu. Ma to duże odzwierciedlenie w zainteresowaniu zagranicznych inwestorów, którzy poszukują atrakcyjnych projektów, które w tym sektorze lokowania kapitału w Polsce wciąż oferują pożądane stopy zwrotu. Współpraca z deweloperami o tak sprawdzonej marce i doświadczeniu jak Develia daje już na starcie dużą przewagę oraz zwiększa szanse powodzenia projektu – mówi Marcin Jański, szef sektora inwestycji mieszkaniowych i alternatywnych w CBRE

Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat