Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

Emocja i kolor – zapraszamy na wystawę prac Katarzyny Banaś

Malarstwo Katarzyny Banaś można scharakteryzować w wielkim skrócie dwoma słowami: emocja i kolor. To właśnie dzięki nim artystka przedstawia nam swój własny sposób postrzegania świata, z którym można się zapoznać w ramach wystawy „Za horyzontem” zorganizowanej w lobby Wola Retro.

Katarzyna Banaś jest absolwentką wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych i od wczesnych lat jej uwagę przykuwało malarstwo oparte na rozbudowanej plamie barwnej, stąd też zainteresowanie Sisley’em, Bonnardem i Matissem.

W sztuce artystki wzajemnie przenikają się pejzaż i poezja. Katarzyna Banaś zafascynowana jest bliskością między twórczością poetycką i malarską, co w dużej mierze objawia się w sposobie komponowania obrazów przy użyciu różnorodnych mediów czy środków formalnych.

Marzy mi się, żeby moje obrazy miały silny emocjonalny ładunek, a jednocześnie były równie klarowne w formie – mówi o swoich dziełach artystka.

Mówiąc o malarstwie Katarzyny Banaś nie można pominąć wątku rosnącej fascynacji krajami skandynawskimi, które przepełnione pewną tajemnicą i niedopowiedzeniem zawładnęły artystką w sposób niemalże całkowity. Przygoda ze Skandynawią dla malarki zaczęła się od propozycji współpracy z duńską Galerie Bram, z którą wielokrotnie prezentowała swe obrazy na tamtejszych targach sztuki. Dzięki tej kooperacji stosunkowo szybko polska artystka została zauważona przez inne galerie, z którymi także rozpoczęła współpracę.

Wystawę prac Katarzyny Banaś, eksponowanych w lobby naszego biurowca, można odwiedzać  w dni powszednie do 30 listopada 2022 roku. Wstęp jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat