Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

MDM na 2016 wstrzymany

Osoby, które starały się o dofinansowanie zakupu mieszkania z programu MDM i złożyły wniosek przed 15 marca 2016 r., mogą mówić o szczęściu. Tego dnia BGK wstrzymał przyjmowanie wniosków, ponieważ pula dostępnych środków została wyczerpana.

Rekordowe zainteresowanie

Tylko do końca stycznia zarezerwowano 60% zasobów przeznaczonych na ten rok. W lutym poziom wykorzystania dopłat wynosił już 77%. W pierwszej połowie marca niektóre banki przestały przyjmować wnioski. Jak mówią znawcy rynku nieruchomości, wyczerpanie budżetu w pierwszym kwartale 2016 r. było do przewidzenia. Rządowy program „Mieszkanie dla Młodych” mocno zyskał na popularności po zmianie zapisów w ustawie, która umożliwiła uzyskanie wyższego dofinansowania większej liczbie beneficjentów.

Kto pierwszy, ten…

Co ważne, nadal można starać się o dopłaty na 2017 i 2018 rok. Do dyspozycji jest odpowiednio 746 i 762 mln zł. Wniosek można złożyć z wyprzedzeniem i warto z tej możliwości skorzystać, bowiem z puli na kolejne lata już zarezerwowano 53 mln zł. Ustawa daje jednak pewne zabezpieczenie przed przedwczesnym wyczerpaniem środków. Z wyprzedzeniem można zarezerwować tylko połowę środków, co oznacza że w momencie przekroczenia 323 mln zł (na 2017 rok) i 381 mln zł (na 2018 rok), wnioski nie będą przyjmowane.

Myśląc o dopłacie do zakupu mieszkania finansowanej z programu MDM, warto pośpieszyć się z podjęciem decyzji i złożeniem wniosku. Środków na kolejne lata może zabraknąć jeszcze szybciej niż w tym roku, zwłaszcza jeśli połowa puli będzie zarezerwowana z wyprzedzeniem. LC Corp posiada w ofercie mieszkania spełniające warunki programu MDM. Można je znaleźć m.in. na osiedlach Słoneczne Miasteczko i Centralna Park w Krakowie, Maestro i Graniczna we Wrocławiu, w gdańskim Osiedlu Przy Srebrnej, w warszawskich inwestycjach Mała Praga i Korona Pragi oraz w podwarszawskich Ząbkach.

 

Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat