Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

Kontrakt na budowę ulicy Buforowej podpisany

Przebudowa ulicy Buforowej to kluczowa inwestycja z punktu widzenia mieszkańców wrocławskiego Jagodna. Jej realizacja nabiera coraz wyraźniejszych kształtów – Wrocławskie Inwestycje podpisały kontrakt z wykonawcą, którym będzie konsorcjum spółek Strabag oraz Strabag Infrastruktura Południe.

 

Prace budowalne mają ruszyć na przełomie lipca i sierpnia 2017 r. Wcześniej wykonawca musi opracować i uzgodnić projekt organizacji ruchu zastępczego. Założenie jest takie, aby przebudowa drogi była jak najmniej uciążliwa dla mieszkańców Jagodna. Dopóki nie powstanie nowa nitka ulicy Buforowej rucha ma być utrzymywany na starej jezdni, według obecnych zasad. Wyzwaniem będzie na pewno budowa ronda oraz nowego wiaduktu kolejowego.

 

Nowa ulica Buforowa ma nie tylko usprawnić ruch pojazdów, ale także zapewnić mieszkańcom odpowiednio zaprojektowaną infrastrukturę w postaci chodników, ścieżek rowerowych i oświetlenia drogi. Planowany termin zakończenia robót to I kwartał 2019 r. Na inwestycji skorzystają m.in. przyszli i obecni mieszkańcy Osiedla Maestro na Jagodnie. Więcej o tym osiedlu można przeczytać tutaj.