Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

MDM tylko do końca lipca?

Pieniądze na przyszłoroczne dopłaty z programu „Mieszkanie dla Młodych” mogą być rezerwowane z wyprzedzeniem, ale tylko częściowo. Lipiec będzie prawdopodobnie ostatnim miesiącem, w którym takiej rezerwacji będzie można dokonać. 

Warto się pośpieszyć

W puli przeznaczonej na 2017 r., która może być zarezerwowana w roku bieżącym, pozostało 73,6 mln PLN. W maju zajęto 85 mln PLN składając 3 tysiące wniosków. Estymacja wykorzystania dopłat w czerwcu wskazuje na podobne zainteresowanie. Oznacza to, że na początku lipca do dyspozycji pozostanie około 70 mln PLN, czyli zapas na niecały miesiąc. Chcąc mieć pewność, że otrzyma się dofinansowanie do zakupu nieruchomości w nadchodzącym roku, należy złożyć wniosek jak najszybciej. Po wyczerpaniu puli, kredytobiorcom pozostanie czekać do 2017 roku, ewentualnie złożyć wniosek o przyznanie dopłaty w 2018 roku.

Pożegnanie z MDM

Program MDM wkracza w końcową fazę. Rząd zapowiedział już, że nie będzie go kontynuował i zamierza skupić się na programie „Mieszkanie Plus”. Biorąc pod uwagę planowane podwyżki marż kredytów hipotecznych w bankach, to już ostatni dzwonek na skorzystanie z dofinansowania do zakupu mieszkania w programie MDM.

Chcesz sprawdzić, czy możesz skorzystać z programu „Mieszkanie dla Młodych”? Skontaktuj się z naszym Biurem Sprzedaży. Oferujemy pomoc doradców ds. nieruchomości, a także doradców finansowych.

Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat