Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

Nowa droga i ścieżka pieszo-rowerowa przy inwestycji Orawska Vita

Wraz z realizacją inwestycji Orawska Vita rozbudowujemy infrastrukturę drogową wrocławskiego Ołtaszyna. Oprócz remontu ul. Orawskiej i Łubinowej zrealizujemy także długą ścieżkę pieszo-rowerową do ulic Koszyckiej i Spiskiej. Usprawni to komunikację zarówno nowym mieszkańcom, jak i lokalnej społeczności.

W trosce o większą płynność ruchu drogowego na terenie dzielnicy Develia wyremontuje i pokryje twardą nawierzchnią ulicę Łubinową na odcinku od ul. Orawskiej do Agrestowej. W ramach inwestycji zaplanowaliśmy także budowę chodnika oraz kompletnej infrastruktury technicznej wraz z nowymi latarniami. W II etapie powstanie długi ciąg dla pieszych i rowerzystów, ciągnący się aż do granicy z Borkiem i Gajem. Natomiast w kolejnym przewidujemy budowę łącznika w rejonie ul. Koszyckiej.

Orawska Vita znajduje się w zielonej części Ołtaszyna i zapewni spokój, ciszę i bliskość terenów zielonych przy zachowaniu dostępu do miejskich udogodnień. W I etapie osiedla powstaną 2 niskie budynki. Do dyspozycji mieszkańców zostanie oddana podziemna hala garażowa z komórkami lokatorskimi. Na terenie osiedla znajdzie się rowerownia, boksy na jednoślady, a przed wybranymi klatkami schodowymi zainstalowane zostaną stacje naprawcze. Panele fotowoltaiczne oraz pompa ciepła zapewnią niższe rachunki za eksploatację części wspólnych.

Oprócz udogodnień dla rowerzystów, przygotowany przez pracownię Dziewoński-Łukaszewicz s.c. Architekci, projekt osiedla przewiduje rozwiązania, mające wspierać zacieśnianie dobrosąsiedzkich relacji i zapewniać odpoczynek od wielkomiejskiego zgiełku. Wewnętrzne dziedzińce i przestrzenie wokół budynków zostaną zadrzewione i zakrzewione. Mieszkańcy będą mogli spędzać wolny czas i spotykać się z sąsiadami w cieniu zielonych pergoli. Ustawimy również ławki z możliwością solarnego ładowania telefonów i specjalne karmniki na książki, zachęcające do lektury na świeżym powietrzu. Rodziny z dziećmi docenią dwa nowoczesne place zabaw.

Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat