Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

Nowy, kosmiczny skwer na Wojszycach

Na Wojszycach powstanie nowe, atrakcyjne miejsce – kosmiczny skwer u zbiegu ulic Chlebowej, Kosmicznej i Spokojnej. Projekt został zgłoszony w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego i zakładał zagospodarowanie dostępnego terenu w sposób, który będzie sprzyjał wypoczynkowi i rekreacji lokalnej społeczności.

Kosmiczne Wojszyce, bo tak ma nazywać się nowy skwer, to nie tylko nasadzenia roślin. Koncepcja nawiązuje do galaktyki i Drogi Mlecznej. W centralnej części zaplanowano powierzchnię, która będzie świecić nocą, głazy będą rozmieszczone tak, aby odwzorowywać gwiazdozbiory. Wśród nasadzeń znajdą się m.in. fioletowo-żółte kompozycje bylin i krzewów. Z myślą o najmłodszych mają powstać m.in. dwuodcinkowa ścieżka bosych stóp, pagórki oraz tunel z żywej wierzby.

Skwer ma być gotowy wiosną 2020 r. Kosmiczne Wojszyce to kolejne udogodnienie, z którego będą mogli korzystać przyszli mieszkańcy Małych Wojszyc. W niewielkiej odległości od ul. Granitowej, przy której powstaje osiedle, zaplanowano też budowę zespołu szkolno-przedszkolnego oraz realizację tzw. Zielonego Klina Południa. W ofercie inwestycji Małe Wojszyce zostały ostatnie mieszkania na sprzedaż. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną inwestycji.

Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat