Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

Opłacalny najem krótkoterminowy

Najem krótkoterminowy to ciekawa alternatywa dla tradycyjnego najmu, która w ostatnim czasie mocno zyskuje na popularności, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Z raportu firmy Knight Frank wynika, że na świecie jest w ten sposób wynajmowanych nawet 750 tysięcy mieszkań i apartamentów.

Wygodniej niż w hotelu

Istnieją co najmniej dwie przyczyny wzrostu zainteresowania tego typu rozwiązaniem. Duże znaczenie ma cena, często niższa niż w przypadku hotelu. Wynajęcie mieszkania na krótki okres opłaca się turystom oraz firmom, które często rotują kadry między różnymi zakątkami świata. Lokale mieszkalne mają też przewagę nad pokojami hotelowymi w postaci kuchni, a często także większego metrażu. Dla wielu osób jest to po prostu wygodniejsze rozwiązanie, zwłaszcza, że w cenie jest często sprzątanie, pranie, a nawet wyżywienie.

Wysokie przychody

Z drugiej strony, najem krótkoterminowy pozwala lepiej zarobić właścicielowi nieruchomości. Przychody mogą być nawet dwa razy wyższe niż w przypadku tradycyjnego najmu. Szukając mieszkania atrakcyjnego pod kątem takiej inwestycji trzeba pamiętać, że kluczem do sukcesu jest lokalizacja. Bliskość centrum, ale także biurowców i atrakcji turystycznych to podstawa. Ważny jest też standard wykończenia spełniający wymogi potencjalnych najemców. Zdjęcia komfortowego lokum w połączeniu z dobrą lokalizacją pomogą szybko znaleźć chętnych. W Internecie działa coraz więcej portali z ogłoszeniami najmu krótkoterminowego.

Dobry wybór nieruchomości

Osiedle Krzemowe realizowane przez LC Corp w Warszawie idealnie wpisuje się w koncepcję krótkoterminowego najmu dla firm. Jego atuty to m.in. sąsiedztwo nowoczesnego centrum biurowego i szybki dojazd do Lotniska im. Chopina. W Krakowie inwestycje atrakcyjne dla turystów i podróżujących pracowników to np. Grzegórzecka 77 i 5 Dzielnica, obydwie zlokalizowane w centrum miasta. Również w Gdańsku można myśleć o najmie krótkoterminowym, który jak podaje Lion’s Bank jest tu bardzo opłacalny. Położone w pobliżu pasa nadmorskiego Osiedle Przy Alejach czy Bastion Wałowa, sąsiadujący z ważnymi atrakcjami turystycznymi i gdańską starówką, z łatwością znajdą najemców.

Źródło: http://biznes.pl/magazyny/nieruchomosci/boom-na-krotkoterminowy-najem/n4bb72

Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat