Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

Zapraszamy na wystawę Grand Press Photo 2022

Do 19 grudnia w naszym warszawskim biurowcu Wola Retro można oglądać wystawę najlepszych zdjęć polskich fotoreporterów Grand Press Photo 2022. Ekspozycja to ponad 300 unikatowych fotografii, które zostały wyróżnione przez jury i trafiły do finału tegorocznego konkursu. Prezentowane na wystawie prace to ujęcia z całego globu i z różnorodnych dziedzin życia.

Grand Press Photo jest najważniejszym konkursem fotografii reporterskiej w Polsce. Nagrodzone w nim zdjęcia co roku wzbudzają silne emocje – zachwycają, zadziwiają i wzruszają. Prace uczestników oceniają fachowcy o światowej sławie, a w tegorocznej edycji jury przewodniczyła amerykańska fotoreporterka, sześciokrotna laureatka World Press Photo – Ami Vitale.

Na wystawie w biurowcu Wola Retro będzie można obejrzeć 302 fotografie, które trafiły do finału konkursu: 48 zdjęć pojedynczych, 11 fotoreportaży, pięć projektów dokumentalnych oraz osiem zdjęć pojedynczych i trzy fotoreportaże w kategorii Young Poland. Wśród prezentowanych fotografii nie zabrakło pracy, która otrzymała tytuł Zdjęcia Roku. Została ona wykonana przez Wojciecha Grzędzińskiego (dla „The Washington Post”) i przedstawia Irinę Maniukinę, która gra na fortepianie w swoim dopiero co zbombardowanym przez Rosjan domu. – Zostaliśmy dosłownie bez słów i to jest potęga fotografii – powiedziała o nagrodzonym zdjęciu Ami Vitale, przewodnicząca jury. Już po raz kolejny udostępniamy przestrzeń naszych obiektów komercyjnych do pokazania twórczości najlepszych fotoreporterów w kraju.

Zwiedzanie ekspozycji jest bezpłatne i dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Serdecznie zapraszamy!

 

 

Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat