Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

Ostatnie miesiące na skorzystanie z MDM w 2016 r.

Program „Mieszkanie dla Młodych” po ubiegłorocznych zmianach zapisów zyskał na popularności. Wykorzystano prawie 85% środków dostępnych w 2015 r., wiele wniosków dotyczyło wypłat na 2016 r.

 

Do wyczerpania zapasów

Dopłaty będą udzielane, zgodnie z wcześniejszymi założeniami, do końca 2018 r. Na pewno nie starczy jednak środków dla wszystkich chętnych.  Jeśli tempo z ostatnich miesięcy się utrzyma, pula pieniędzy przeznaczonych na 2016 r. wyczerpie się jeszcze w II kwartale. Kwota maksymalnego limitu środków zaplanowana na udzielanie finansowego wsparcia w tym roku wynosi 730 mln zł. Zgodnie z danymi BGK opisującymi stan na 31 grudnia 2015 r., zablokowanych jest już 370 mln zł, czyli ponad połowa planowanego budżetu. Ustawa nie przewiduje możliwości zwiększenia puli pieniędzy na dany rok ani przesunięcia środków pomiędzy poszczególnymi latami.

 

Przyczyną wzrostu zainteresowania dopłatami z programu MDM są zmiany w ustawie wprowadzone we wrześniu 2015 r. Umożliwiły one m.in. skorzystanie z dofinansowania przy zakupie mieszkania z rynku wtórnego, a także zwiększyły wysokość dopłat dla rodzin wielodzietnych.

 

Gdzie skorzystamy z dopłaty

Chcąc skorzystać z dofinansowania do zakupu mieszkania w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych” warto pośpieszyć się ze złożeniem wniosku. W ofercie LC Corp lokale spełniające wymogi MDM można znaleźć m.in. w Krakowie na Osiedlu Słoneczne Miasteczko, w Gdańsku Przy Srebrnej, w Warszawie na osiedlach Korona Pragi, Mała Praga oraz na Powstańców 33 w podwarszawskich Ząbkach, a także we Wrocławiu, praktyczne we wszystkich inwestycjach. Po więcej informacji zapraszamy do Biura Sprzedaży.

Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat