Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

Podziel się książką w ramach akcji „Zaczytana Biblioteka”!

Masz zalegające książki na półkach? Możesz zrobić z nich dobry użytek! W dniach od 18 do 31 sierpnia przynieś do Arkad Wrocławskich wybrane tytuły i stwórzmy wspólnie „Zaczytaną Bibliotekę” dla Kliniki Endokrynologii i Diabetologii Wieku Rozwojowego we Wrocławiu.

Każdego dnia tysiące dzieci w polskich szpitalach zmaga się z trudną rzeczywistością. To z myślą o nich powstała Fundacja Zaczytani.org, której celem jest dostarczanie książek m.in. do placówek leczniczych w całej Polsce. Dzięki temu najmłodsi pacjenci mogą choć na chwilę zapomnieć o chorobie i przenieść się w magiczny świat literatury.

Po raz kolejny postanowiliśmy włączyć  się w tę szlachetną inicjatywę. W dniach od 18 do 31 sierpnia w łezce eventowej na poziomie 0 Arkad Wrocławskich stanie dedykowany regał, do którego będzie można składać książki – nowe lub używane, ale w bardzo dobrym stanie. Stamtąd trafią one do Kliniki Endokrynologii i Diabetologii Wieku Rozwojowego we Wrocławiu – placówki wytypowanej przez mieszkańców w internetowej ankiecie. Na rzecz Klinki chcemy przekazać około 2 tysięcy egzemplarzy.

Książki po przejściu kwarantanny i selekcji zostaną tematycznie dobrane, a następnie przekazane do szpitala. Zbiory będziemy dosyłać sukcesywnie, przez 24 miesiące tak, aby biblioteczka funkcjonowała w placówce jak najdłużej (minimum 2 lata).

Dołącz do nas i wspólnie stwórzmy Zaczytaną Bibliotekę!

Serdecznie zapraszamy!