Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

Przeprowadzka ryb z akwarium Arkad Wrocławskich zakończona sukcesem

Z końcem stycznia 2019 r. zamknięto akwarium w Arkadach Wrocławskich. Mniejsze ryby i rafa koralowa przetransportowane zostały do Afrykarium i Akwarium ZOO Wrocław – partnera LC Corp. Rekiny pojechały do słynnego London Aquarium, gdzie pod znakomitą opieką weterynaryjną i w warunkach maksymalnie zbliżonych do naturalnych spędzą kolejne lata życia.

Decyzja o zamknięciu akwarium podyktowana została troską o zdrowie jego najstarszego mieszkańca – 12-letniego żarłacza czarnopłetwego, który urósł do takich rozmiarów, że potrzebował więcej przestrzeni. Właśnie to skłoniło zarząd Arkad Wrocławskich do znalezienia mu nowego domu. Aby nie rozdzielać towarzyszy, drugi z rekinów 6-letni rekin rogaty australijski, również pojechał do London Aquarium. Skomplikowaną operację transportu rekinów do Londynu przeprowadziła holenderska firma De Jong Marinelife.

Całą rafę koralową i wszystkie pozostałe ryby, w tym sporej wielkości murenę, można podziwiać w Afrykarium i Akwarium ZOO Wrocław. Wyławianiem i transportem ryb zajęła się doświadczona firma Aqua Serwis, która na co dzień obsługuje ZOO Wrocław.

Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat