Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

Realizacja planów inwestycyjnych i ponad 10 mln zł zysku netto w pierwszym kwartale 2008 roku

Działająca na rynku deweloperskim Spółka LC Corp S.A. odnotowała po trzech miesiącach 2008 roku zysk netto na poziomie 10,1 mln zł. Jest to znaczący wzrost w stosunku do pierwszego kwartału 2007 roku, w którym spółka miała stratę w wysokości 1,3 mln zł.

Na tak dobry wynik LC Corp S.A. w pierwszym kwartale 2008 roku wpłynęły przychody osiągane z opłat eksploatacyjnych z obiektu handlowo-biurowego Arkady Wrocławskie (otwarcie nastąpiło w II kwartale 2007 roku), a także zakończenie i oddanie do użytku 101 mieszkań z pierwszego etapu inwestycji Przy Promenadzie w Warszawie. Całość inwestycji Przy Promenadzie Etap I obejmuje 235 mieszkań. Wszystkie mieszkania z tej inwestycji zostały już sprzedane i odebrane, a ostateczny proces przekazań notarialnych pozostałych 134 mieszkań z tej inwestycji był realizowany w kwietniu i maju.

Po otrzymaniu pozwolenia na budowę w październiku 2007 roku rozpoczęła się również sprzedaż mieszkań z Etapu II inwestycji Przy Promenadzie. Całość Etapu II obejmuje 385 mieszkań, a zakończenie inwestycji planowane jest na IV kwartał 2009 roku. Na dzień dzisiejszy zrealizowano już sprzedaż 89 mieszkań z tej inwestycji, co stanowi 21% całkowitej powierzchni użytkowej.

„Rynek nieruchomości odczuł spowolnienie rynku, które pojawiło się w drugiej połowie ubiegłego roku. Decyzje dotyczące zakupu nowych mieszkań przez klientów są nadal podejmowane bardziej roztropnie i gotowi są oni dłużej poczekać z zakupem, szukając bardziej atrakcyjnych ofert na rynku. Strategia LC Corp od początku nastawiona była na realizację wyjątkowych i ciekawych projektów, a co za tym idzie, zaoferowania klientom dodatkowej wartości związanej z naszymi inwestycjami. Zarówno lokalizacja inwestycji jak i projekty architektoniczne stwarzają niepowtarzalne rozwiązania, które skutecznie konkurują na rynku z ofertami innych deweloperów. Obserwując zainteresowanie i sprzedaż naszych inwestycji w pierwszym kwartale jestem przekonany, że wybraliśmy słuszną strategię, i co najważniejsze spotkała się ona z pozytywnym odbiorem naszych klientów i inwestorów.” powiedział Prezes Konrad Dubelski.

Obecnie LC Corp zarządza 15 projektami i nadal rozwija swój portfel inwestycyjny, który obejmuje już ponad 2,2 mln m² gruntu i na którym łączna wartość inwestycji przekroczy ponad 1 mln m² powierzchni użytkowej przy nakładach inwestycyjnych ponad 6,4 mld zł.

Zgodnie z zakładanymi kierunkami rozwoju spółki zarówno inwestycje w budowie, jak też inwestycje w przygotowaniu skoncentrowane są w kluczowych aglomeracjach Polski: Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Kraków, Katowice, Łódź.

Jednym z ważniejszych wydarzeń w kwietniu tego roku była ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycję Sky Tower we Wrocławiu. Obecnie trwają już zaawansowane prace związane z realizacją fundamentów kompleksu Sky Tower, inwestycji, która obecnie jest najwyższym realizowanym projektem mieszkaniowym w Polsce. Skala projektu obejmuje rekordowe liczby zarówno pod względem materiału jak i zaangażowania zasobów, w tym miedzy innymi:

  • z placu budowy przed rozpoczęciem prac wywieziono 200 tys. m² ziemi (czyli około 25 tyś pełnych wywrotek!),
  • pod budowę wykonano około 150 pali o długości 18 m i średnicy 1,5 metra,
  • w trakcie prac fundamentowych wylanych będzie 200 tys. m³ betonu,
  • płyta fundamentowa w niektórych miejscach ma grubość 7 metrów (nikt dotychczas w Polsce takiej płyty nie wykonywał),
  • do budowy kompleksu zużytych zostanie łącznie 30 tys. ton stali zbrojnej,
  • na przeszklenie fasad zużytych zostanie 70 tys. m² szkła,
  • obecnie na budowie pracuje około 200 osób (docelowo około 1000),
  • na budowie pracować będzie 8 dźwigów w tym jeden dźwig o wysokości 270 metrów

Sky Tower to przykład wyjątkowych projektów LC Corp S.A. Już teraz realizowany projekt stał się symbolem szybko rozwijającego się Wrocławia, a zainteresowanie apartamentami wpłynęło na otwarcie nowego i większego salonu sprzedaży, które mieści się w Arkadach Wrocławskich i obejmuje również przykładowe aranżacje apartamentów. Zaawansowane są również prace dotyczące komercjalizacji powierzchni handlowo-usługowej obiektu. Biorąc pod uwagę grupę docelową mieszkańców najwyższego w Polsce kompleksu apartamentowego, firma decyduje się przede wszystkim na operatorów i marki wyjątkowe, które będą stanowiły wyróżnik i dobre zaplecze dla przyszłych lokatorów.

Wyjątkowość Sky Tower podkreślać będzie także umieszczona przed wejściem do kompleksu rzeźba „Profil Czasu”, autorstwa jednego z największych artystów XX wieku, Salvadora Dali. Rzeźba została już odsłonięta i do czasu zakończenia inwestycji będzie udostępniona mieszkańcom Wrocławia w centrum handlowym Arkady Wrocławskie.

W kwietniu Spółka została również poinformowana, że Leszek Czarnecki, założyciel i większościowy akcjonariusz LC Corp S.A. oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej Spółki (od 21 kwietnia 2008 roku) zwiększył swoje zaangażowanie w Spółce, nabywając w okresie od 8 do 29 kwietnia w trybie sesyjnym na GPW w Warszawie 1 160 000 akcji LC Corp S.A. Na łamach prasy Pan Leszek Czarnecki powtórzył także deklaracje, jaką dał akcjonariuszom LC Corp S.A. w dniu upublicznienia Spółki w czerwcu 2007 roku, że nie zamierza sprzedawać swoich akcji w okresie trzech lat od upublicznienia Spółki.

W kwietniu Pioneer Pekao Investment Management SA poinformował, że zwiększył swoje zaangażowanie w LC Corp S.A. i jest trzecim funduszem, który przekroczył 5% udziałów w spółce.