Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

Spróbuj „Koktailu” w Wola Retro

Wystawę malarstwa Moniki Ślósarczyk „Koktail” można oglądać w Wola Retro do 6 marca. W przestrzeniach biurowca udostępniono dwadzieścia nowych oraz starszych dzieł artystki. Chcemy poszerzać dostęp do polskiej sztuki, czyniąc ją częścią swoich obiektów.

Najważniejsze składniki „Koktailu”

Człowiek na tle współczesnych realiów to główny motyw wystawy. Pikanterii dodaje jej niekonwencjonalna technika malarska stosowana przez artystkę i podkreślająca ekspresję tematu. Człowiek to najważniejszy temat dla Moniki Ślósarczyk. – Moje obrazy inspirowane są licznymi wycieczkami i podróżami po Polsce i świecie. Zapamiętuję chwile, utrwalam je w głowie, a potem przekładam na płótno. Nie mam swoich ulubionych obrazów. W momencie, kiedy opuszczają moją pracownię, to kompletnie o nich zapominam. Najważniejszym obrazem jest zawsze ten, który akurat w danej chwili maluję – podkreśla Monika Ślósarczyk.

Artystyczny aspekt obiektów komercyjnych Develii

To nie pierwsza wystawa zorganizowana w Wola Retro. W biurowcu odbyła się XI edycja wystawy „Coming Out”, czyli wyróżnionych prac artystycznych, projektowych, konserwatorskich oraz teoretycznych absolwentów ASP. Dokonania różnych twórców gościły wielokrotnie także we wrocławskim Sky Tower. Były to na przykład obrazy Wojciecha Urbańczyka, który zajmuje się malarstwem sztalugowym, a jego specjalnością są akty, portrety i pejzaże miejskie, wystawa „DNA Miasta”- zbiór obrazów związanych z architekturą miast czy „DNA Kobiet” – dzieła ukazujące współczesną wizję kobiecości. W obiekcie cyklicznie odbywa się również pokaz najlepszych zdjęć reportażowych w ramach konkursu Grand Press Photo. W tym roku artystyczną przestrzeń w budynku otworzyła wystawa rzeźb Artura Szołdry, w którego pracach realizm miesza się z magią i fantastyką. Jako galerię wykorzystujemy też 49 piętro, czyli Punkt Widokowy, co pozwala odwiedzającym obcować ze sztuką w towarzystwie panoramy miasta widzianej z góry.

Wspólna przestrzeń sztuki i biura

Sztuka w biurze ma dużą moc, co potwierdziły liczne badania wykonane w ciągu kilku ostatnich lat. Ankieta, którą przeprowadził Amerykański Komitet Biznesu na rzecz Sztuki (BCA) oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Profesjonalnych Doradców ds. Sztuki (IAPAA), dowiodła, że wpływ malarstwa na pracowników biur jest bardzo wysoki. Aż 78% respondentów uznało, że dzieła artystyczne pomagają zredukować stres, a 64% badanych przyznało, że mogą zwiększać ich kreatywność. Dodatkowo, aż 82% ankietowanych stwierdziło, że są ważnym aspektem środowiska pracy.

Współczesna sztuka niezmiennie nas inspiruje, dlatego chcemy poszerzać jej zasięg i uczynić bardziej dostępną dla wszystkich. Develia wspiera uzdolnionych, polskich artystów i pokazuje ich dorobek tak często, jak to tylko możliwe. Nasze obiekty komercyjne znakomicie sprawdzają się jako miejsca prezentowania takiej twórczości. Cieszymy się, że możemy współtworzyć i wspierać kulturowo miasta, w których realizujemy nasze inwestycje – komentuje Magdalena Wiewiór, zastępca dyrektora departamentu marketingu Develia S.A.

O Monice Ślósarczyk słów kilka

Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 1996 roku uzyskała dyplom w pracowni malarstwa sztalugowego prof. J. Szancenbacha. Jej prace były eksponowane na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych, m.in. w Krakowie, Legnicy czy Piotrkowie Trybunalskim. Monika Ślósarczyk jest także organizatorką i pomysłodawcą happeningów, takich jak „lepienie owiec”, „owsik Krzywicki”, „Wielkibłąd wiślański”. Jej rozpoznawalny styl, charakteryzujący się ekspresją i bogatym wykorzystaniem koloru srebrnego i złotego, doceniło wielu kolekcjonerów sztuki w Polsce i za granicą.

Wystawa w Wola Retro jest dostępna dla zwiedzających od 7 lutego do 6 marca w przestrzeni lobby.

 

 

Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat