Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

Wyniki LC Corp S.A. za rok 2007

Spółka LC Corp S.A. odnotowała w 2007 roku zysk netto na poziomie 106 mln zł. Bardzo dobry wynik finansowy jest zgodny z zakładaną przez Spółkę prognozą opublikowaną w połowie ubiegłego roku. W tym samym czasie wskaźniki rentowności dla LC Corp wynoszą odpowiednio: ROE 11,82%, ROA 6,90% i EPS 0,27 PLN.

W 2007 roku Spółka stworzyła przejrzysty portfel aktywów zapewniający realizację inwestycji na najbliższe pięć lat. Do końca 2007 roku LC Corp zakupiła prawie 2,3 mln m2 gruntu, na którym łączna wartość realizowanych inwestycji wyniesie 5 mld zł, o powierzchni PUM przekraczającej 981 tyś m2. Inwestycje w budowie: Osiedle Przy Promenadzie Etap I i Etap II w Warszawie oraz SKY TOWER we Wrocławiu posiadają PUM o powierzchni ponad 236 tys. PUM. Do końca roku 2012 roku na zakupionych gruntach Spółka planuje oddać do użytku ponad 7105 mieszkań.

Grupa LC Corp posiada także oddany już do eksploatacji obiekt Arkady Wrocławskie (103 900 m2 PUM), którego wartość CB Richard Ellis oszacował na kwotę 136,6 mln Euro.

LC Corp konsekwentnie buduje bank ziemi w najbardziej atrakcyjnych regionach Polski. W przygotowaniu jest kolejnych 10 inwestycji o powierzchni PUM przekraczającej 640 tys. m2. Zgodnie z zakładanymi kierunkami rozwoju spółki zarówno inwestycje w budowie, jak też inwestycje w przygotowaniu skoncentrowane są w kluczowych aglomeracjach Polski: Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Kraków, Katowice, Łódź.

Dużym sukcesem LC Corp jest realizacja planów sprzedaży mieszkań. Na Osiedlu Przy Promenadzie Etap I, która to inwestycja jest jeszcze w budowie i zakończy się planowo w kwietniu 2008 roku, sprzedano już 100% mieszkań. W przypadku inwestycji Osiedle Przy Promenadzie Etap II, której planowane zakończenie przewidziane jest na koniec 2009 roku sprzedano już 13,5% mieszkań. W styczniu 2008 ruszyła też sprzedaż mieszkań w SKY TOWER – najwyższym apartamentowcu w Polsce o wysokości 258 metrów. Cena mieszkań w kompleksie Sky Tower zaczyna się od 14,5 tys. zł za metr kwadratowy brutto za mieszkanie wykończone „pod klucz”.

W związku z trwającymi pracami przygotowawczymi nad kolejnymi projektami, Spółka zatrudniła Project Menedżerów do nadzoru inwestycji w Gdańsku, Łodzi, Krakowie i Katowicach.

Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat