Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

Wystawa Artura Szołdry w Woli Retro

Do 15 czerwca w lobby naszego warszawskiego biurowca Wola Retro można oglądać wystawę rzeźb Artura Szołdry, nietuzinkowego artysty z Ustronia Śląskiego, którego prace słyną z ekspresji i charakterystycznej, emocjonalnej stylistyki.

– Sztuka współczesna i nietuzinkowi polscy artyści stanowią dla nas ważny obszar zainteresowań – to właśnie oni kreują świeże, odkrywcze prądy w świecie kultury. Ich dzieła inspirują i stymulują rozwój intelektualny odbiorców. Dlatego też staramy się promować ich prace i pokazywać tak często, jak to możliwe. Powierzchnie komercyjne naszych budynków, takich jak Wola Retro, dobrze wpisują się w ten cel – sztuka współczesna znakomicie prezentuje się w tego typu wnętrzach, które umożliwiają jej należyte wyeksponowanie – komentuje Magdalena Wiewiór, zastępca dyrektora departamentu marketingu Develia S.A.

Artur Szołdra to samorodny talent rzeźbiarski. Stworzył świat sztuki, do którego zagląda przez dziurkę od klucza. Jest to element, który często towarzyszy jego drewnianym kreacjom. Innym regularnie pojawiającym się motywem w jego pracach są ludzkie postaci i twarze o charakterystycznej, odrealnionej ekspresji. Artysta zajmuje się również rzeźbą użytkową (unikatowe autorskie meble), samodzielnie projektuje wyposażenie wnętrz (np. lokali), a także montuje rzeźbione elementy, aranżując je w przestrzeni pomieszczeń. Ostatnio jedna z jego prac została sprzedana na akcji organizowanej przez DESA Unicum za 40 tys. zł.

Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat