Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

Wystawa rzeźb Akademii Sztuk Pięknych w Wola Center

Przestronne patio biurowca Wola Center po raz kolejny wypełniło się pracami studentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wernisaż wystawy „Pierwsze kroki” odbył się 21 listopada 2018 roku.

Prace studentów I-go roku Wydziału Rzeźby ASP w Warszawie prezentowane są w scenerii klimatycznego patio Wola Center o powierzchni 1000 metrów kwadratowych. Wyjątkowy charakter tego miejsca podkreślają ściany wykonane z tafli szkła refleksyjnego, które ustawione zostały pod różnymi kątami, dając efekt struktury kryształu. To nie pierwszy mariaż warszawskiego biurowca ze sztuką. Wcześniej w Wola Center prezentowane były wystawy studentów i absolwentów Pracowni Ceramiki a także Wydziału Rzeźby warszawskiej ASP. Obydwie spotkały się z uznaniem widzów i znawców sztuki.

– Po raz kolejny wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie ożywiamy przestrzeń Wola Center sztuką. Tym razem młodzi studenci szukający drogi, swojej artystycznej wypowiedzi przybywają do tej wyjątkowej galerii. Jej wyjątkowość polega na ponad 5-cio tysięcznej grupie ludzi, którzy codziennie będą współżyć ze sztuką w tej przestrzeni. To rzadka możliwość docierania przez studentów Akademii Sztuk Pięknych  do tak szerokiej grupy odbiorców i kształtowana ich możliwości. Zarząd LC Corp tą wystawą potwierdza nasze inwestowanie w sztukę jako formę aktywności uwrażliwiającą ludzi i otwierającą nas na piękno i często drzemiące w nas pokłady wrażliwości i uczuć – mówi Tomasz Wróbel, członek Zarządu LC Corp SA.