Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

Zadrzewiamy miasta z Dotlenieni.org  

Dzięki wspólnemu wysiłkowi dzieci i wolontariuszy z naszej firmy, wrocławskie przedszkole nr 82 przy ul. ks. Bonczyka 52 na Karłowicach stało się jeszcze bardziej zielone – w ubiegłym tygodniu wraz z najmłodszymi posadziliśmy na terenie placówki kilkadziesiąt drzew i krzewów.

Jak wynika z badań szwajcarskich naukowców opublikowanych w czasopiśmie „Science”, możemy ograniczyć skutki zmian klimatu poprzez zasadzenie miliarda drzew. Akcja na tak wielką skalę pomoże w neutralizowaniu ogromnych ilości dwutlenku węgla – w ciągu kilkudziesięciu lat nasadzenia będą w stanie zaabsorbować z naszej atmosfery niemalże 750 miliardów ton tego zatrzymującego ciepło gazu. Liczba ta odpowiada ilości CO2 wyemitowanego przez ludzkość w ciągu ostatniego ćwierćwiecza.

Naszym pierwszym wkładem w tę kampanię (akcje zadrzewiania będziemy prowadzili również w Gdańsku, Krakowie, Katowicach i Warszawie) jest kilkadziesiąt drzew i krzewów, które posadziliśmy na terenie karłowickiego przedszkola. Na jego terenie będą rosły m.in. magnolie, wiśnie ozdobne, klony, hortensje bukietowe, róże, derenie, kaliny i inne gatunki. W pracach ogrodniczych naszym pracownikom towarzyszyli wychowankowie placówki, którzy wzięli również udział w specjalnych warsztatach edukacyjno-florystycznych.

Zespół ekspertów z Dotlenieni.org opowiedział najmłodszym, dlaczego sadzenie drzew i dbanie o środowisko jest takie ważne, jak działa fotosynteza i co mogą oznaczać dla nas zmiany klimatyczne. Następnie przedszkolaki wspierane przez naszych wolontariuszy utworzyły kokedamy – wywodzące się z Japonii, oryginalne dekoracje roślinne, które ozdobią wnętrza budynku i usprawnią wymianę powietrza.

Zarówno wychowankowie przedszkola, jak i jego kadra przystąpili do akcji z dużym entuzjazmem. „Drzewa należy sadzić, żeby rosły i można było z nich zrywać jedzenie”, powiedział 4-letni Tomek.  „Drzewa są ważne, bo dają nam cień latem. Będziemy o nie dbać”, zapowiedziała 3-letnia Lila.

Dzięki takim akcjom dzieci nie tylko uczą się troski o roślinność. Zapewniają też dostęp do zieleni sobie oraz następnym pokoleniom. Jestem pewna, że za ponad 20 lat nasi wychowankowie będą przychodzić tu ze swoimi dziećmi i opowiadać im, że to oni posadzili te drzewa”, powiedziała Edyta Gajewska, dyrektor przedszkola.

W pobliżu przedszkola nr 82 Develia realizuje jedną ze swoich wrocławskich inwestycji – osiedle Kaskady Różanki przy ulicy Chorwackiej.

 

Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat