Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

Antresola – pomysł na dodatkową przestrzeń

Mieszkania z antresolą cieszą się dużą popularnością i często jako pierwsze znikają z oferty. Klienci cenią nie tylko dodatkową powierzchnię, którą zapewnia antresola, ale również możliwość niebanalnego urządzenia mieszkania.

Antresola może być rozumiana jako półpiętro, dodatkowy poziom wydzielony z wysokiego pomieszczenia. Czasami jednak antresola jest na tyle duża, że można na niej stworzyć regularne pomieszczenie – salon lub biuro. Przykładem może być inwestycja Między Parkami, oferująca mieszkania z antresolą we Wrocławiu. Dodatkowy poziom mieszkania ma tutaj duży metraż i wyjście na taras.

Antresola do spania czy do relaksu?

W zależności od układu mieszkania i potrzeb jego lokatorów antresola może pełnić różne funkcje. Antresola w salonie często jest aranżowana jako miejsce do pracy – z biurkiem i biblioteczką. W projektach nowoczesnych mieszkań i apartamentów często występuje antresola do spania. To wygodne rozwiązanie, które pozwala na wydzielenie strefy wypoczynku, a jednocześnie nie zajmuje dużo miejsca. Taką funkcję często pełni antresola w pokoju dziecięcym – na dole planowane jest miejsce do nauki i zabawy, a na półpiętrze łóżko. Antresola młodzieżowa to kolejny sposób na nieco prywatności na niewielkim metrażu.

Dodatkowy poziom aranżacji

Kupując mieszkanie z antresolą, warto sprawdzić wysokość pomieszczenia i zweryfikować, czy będzie ona wystarczająca dla naszych potrzeb. Dobrze też zwrócić uwagę na oświetlenie półpiętra – czy posiada ono okna pionowe lub połaciowe, czy też wymaga sztucznego doświetlenia. Najkorzystniejszy wariant to ten, w którym mamy do dyspozycji mieszkanie dwupoziomowe – wtedy antresola może stanowić dodatkowe, w pełni funkcjonalne piętro.

Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat