Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

Garderoba w sypialni: proste rozwiązanie – maksimum wygody

Planujesz zakup nowego mieszkania w Warszawie lub innym, dużym mieście i zastanawiasz się, jak zaaranżować w nim sypialnię? Świetnym rozwiązaniem jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni i zorganizowanie w niej garderoby! Tym sposobem nie tylko uporządkujesz wszystkie swoje ubrania, uzyskując do nich łatwy dostęp, ale też skutecznie ukryjesz je przed wzrokiem gości. Wielofunkcyjna sypialnia z garderobą – to proste, ale niezwykle praktyczne rozwiązanie!

Garderoba w małej sypialni?

Bez względu na to, czy posiadasz duży dom jednorodzinny, czy też niewielkie mieszkanie od dewelopera w Warszawie lub na przedmieściach miasta, z powodzeniem możesz wygospodarować w swojej sypialni miejsce na garderobę. To rozwiązanie idealne dla osób, które cenią ład i porządek, a także funkcjonalne rozwiązania aranżacyjne. Bez względu na to, jak dużą przestrzenią dysponujesz, nawet niewielka garderoba pozwoli Ci uporządkować wszystkie swoje rzeczy i skrzętnie ukryć je przed wzrokiem zapraszanych przez Ciebie gości. Aby było to możliwe, wystarczy odrobina chęci oraz szczypta kreatywności!

Zalety posiadania garderoby w sypialni

Posiadanie własnej garderoby w sypialni to najlepszy sposób, by poukładać wszystkie swoje rzeczy, a jednocześnie zyskać w domu więcej miejsca i przestrzeni, którą można ciekawie zaaranżować.

W swojej garderobie, oprócz ubrań możesz przechowywać również inne, potrzebne rzeczy – również te sezonowe i sporadycznie używane. Garderoba w sypialni jest świetnym miejscem, chociażby do przechowywania ręczników, pościeli, koców, a jeśli jest odpowiednio duża – nawet odkurzacza, deski do prasowania oraz żelazka, czyli wszystkiego, co jest przydatne na co dzień, ale jednocześnie chcesz ukryć przed wzrokiem postronnych osób.

Garderoba zazwyczaj jest pojemniejsza od standardowej szafy, w związku z czym wyprasowane ubrania możesz swobodnie zawiesić na wieszakach, bez obawy, że zostaną pogniecione.

Kolejną zaletą tego rozwiązania jest to, że układ oraz liczbę półek, wieszaków, koszy i szuflad możesz dostosować do swoich potrzeb oraz tego, jakie przedmioty planujesz przechowywać.

Garderoba w sypialni – jak ją wydzielić?

Jeśli podoba Ci się pomysł posiadania własnej garderoby w sypialni i chcesz go wykorzystać w swoim domu, w pierwszej kolejności zastanów się nad ergonomią tego rozwiązania. Część pokoju, którą planujesz przeznaczyć na garderobę, możesz wydzielić, wykorzystując do tego ściankę działową, kotarę, przeszklenie (np. z eleganckiego, matowego szkła w mlecznym kolorze), drewniane przepierzenie, ale możesz też postawić na swobodne przejście do części sypialnianej.

Zanim podejmiesz decyzję dot. tego, w której części sypialni zorganizować swoją garderobę, zwróć uwagę na kształt pomieszczenia. Jeśli posiada wnękę — wykorzystaj ją jako bazę. Następnie dokup system półek, szuflad i wieszaków, a całość przysłoń dekoracyjną zasłoną lub ozdobnym parawanem, zyskując w ten sposób funkcjonalną i niepowtarzalną garderobę na ubrania. Warto również zadbać o odpowiednie oświetlenie tej części pokoju. Dobrym pomysłem jest oświetlenie górne – ułatwi Ci korzystanie z szuflad i szybkie znalezienie potrzebnych rzeczy.

Pomysł na garderobę – otwarta czy zamknięta?

Szukasz pomysłu na garderobę? Do wyboru masz dwa rozwiązania: może być otwarta lub zamknięta. Zarówno pierwsze, jak i drugie rozwiązanie ma swoich zwolenników, więc decyzja o tym, którą opcję wybierzesz, należy wyłącznie do Ciebie.

  • Otwarta garderoba w sypialni

Jeżeli Twoja sypialnia jest duża i przestronna, otwarta garderoba z łatwym dostępem do przechowywanych w niej rzeczy, sprawdzi się znakomicie. To stosunkowo niedrogi (niewymagający stosowania np. zaawansowanych systemów przesuwania drzwi), a przy tym skuteczny sposób na posegregowanie ubrań, torebek, krawatów itd. Rozwiązanie to cieszy się dużą popularnością zwłaszcza u prawdziwych miłośników modowych nowinek. W otwartej garderobie można bowiem wydzielić strefę z efektownie wyeksponowanymi przedmiotami z Twoich kolekcji — eleganckimi torebkami, butami czy oryginalnymi kreacjami.

Efekt możesz dodatkowo spotęgować za sprawą oświetlenia punktowego lub taśm LED – wykorzystaj je do podświetlenia gablotki z biżuterią i spraw, by garderoba w sypialni stała się piękną, a zarazem funkcjonalną ozdobą wnętrza.

Jeśli zdecydujesz się zaaranżować w swojej sypialni otwartą garderobę, z pewnością docenisz funkcjonalność tego rozwiązania. Będziesz dobrze widzieć wszystkie swoje ubrania, co ułatwi Ci m.in. komponowanie stylizacji na każdy dzień. Co więcej, w tym przypadku po prostu ściągasz z wieszaków spodnie, koszule czy dodatki, których potrzebujesz w danej chwili. I gotowe!

 

Czy wiesz, że…

do podkreślenia piękna biżuterii, warto wykorzystać grę światła? Złoto w Twojej garderobie będzie prezentować się najładniej, jeśli oświetlisz je ciepłym światłem, srebro zaś – chłodnym.

 

Decydując się na otwartą garderobę w sypialni, należy pamiętać o tym, aby zawsze utrzymywać ją w nienagannym porządku, ponieważ jedynie wtedy będzie stylowym dopełnieniem aranżacji wnętrza.

  • Zamknięta garderoba w sypialni

Drugim – popularniejszym rozwiązaniem jest zamknięta garderoba, która bez względu na to, czy będzie w niej panował porządek, czy też nie – zawsze prezentuje się schludnie i bardzo elegancko. Niewątpliwą zaletą zamkniętej garderoby jest również fakt, że skutecznie chroni ubrania przed kurzem i sierścią zwierząt. Pamiętaj jednak, aby zapewnić przechowywanym rzeczom odpowiednią cyrkulację powietrza. Dzięki temu w garderobie nie będzie gromadzić się wilgoć, a przechowywane ubrania zawsze będą świeże i pachnące. Jeśli masz taką możliwość, zainstaluj kratkę wentylacyjną.

Wskazówka

Aby wyposażenie zamkniętej garderoby było kompletne, zamontuj na jej drzwiach duże lustro, by móc przeglądać się w nim w trakcie przymierzania ubrań. Co ciekawe, lustro sprawi również, że nawet nieduża sypialnia będzie wydawać się większa.

 

Jeżeli chcesz, aby Twoja garderoba w sypialni pełniła funkcję reprezentacyjną, stanowiąc ważny i stylowy element wyposażenia wnętrza, pomyśl o tym, aby wybrać do niej drzwi, wykończone eleganckim, dekoracyjnym laminatem. Równie stylowym rozwiązaniem będzie garderoba wykonana w całości z drewna, a także zdobiona oryginalnym dekorem.

Nie wiesz, który rodzaj garderoby wybrać do swojego mieszkania? Połącz oba rozwiązania, czyli podziel garderobę na część otwartą oraz zamkniętą – z drzwiami przesuwnymi. W otwartej wyeksponuj najbardziej efektowne i dekoracyjne ubrania oraz przedmioty, w zamkniętej zaś przechowuj bieliznę i inną odzież.

Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat