Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

Mieszkanie dla rodziny z dziećmi – 3 czy 4 pokoje?

Zakup mieszkania to dla zdecydowanej większości rodzin w Polsce najważniejszy i – prawdopodobnie –największy wydatek w życiu. Dlatego też ostateczna decyzja dotycząca zakupu powinna być przeanalizowana pod wieloma względami, a uwagę należy zwrócić nie tylko bieżącą sytuację finansową, ale również perspektywy na przyszłość. W szczególnej sytuacji są rodziny z dziećmi, bo muszą one rozważać zarówno potrzeby dorosłych, jak i zmieniające się potrzeby pociech. Czy powinny zdecydować się na mieszkanie z większą liczbą pokoi, czy może skupić się tylko na wielkości i metrażu? Jak szybko odczują skutki – zarówno te pozytywne, jak i negatywne – podjętej decyzji?

Nowe mieszkanie – nie zawsze warto iść na kompromis

Kompromis – to słowo, które zwykle towarzyszy zakupowi mieszkania. Bardzo rzadko zdarza się, że wybrane mieszkanie spełnia wszystkie oczekiwania potencjalnego nabywcy. Są jednak kwestie kluczowe, które nie podlegają zmianom i jedną z nich jest z pewnością wielkość mieszkania przeznaczonego dla rodziny z dziećmi. We wspomnianej sytuacji zawsze warto zdecydować się na mieszkanie z większą liczbą pokoi, czy ewentualnie na większy metraż. Warto jednak podkreślić, że ten ostatni parametr, jeśli mieszkanie jest funkcjonalne i dobrze zaprojektowane, można uznać za mniej istotny czynnik. Większa liczba pokoi to z kolei zawsze komfort – zarówno dla dorosłych, jak i dziecka. Małe dzieci najczęściej przebywają głównie pod czujnym okiem rodziców, ale wraz z wiekiem potrzebują coraz więcej własnej przestrzeni, spokoju i prywatności.

Każdy musi czuć się dobrze we własnym mieszkaniu

Kwestia większej liczby pokoi powinna być priorytetem, zwłaszcza dla rodzin w konfiguracjach większych niż 2+1. Można założyć, że o ile w przypadku młodszego rodzeństwa, korzystanie ze wspólnego pokoju wydaje się rozwiązaniem naturalnym i pożądanym, o tyle w późniejszym wieku może stanowić duży problem, a nawet stać się zarzewiem konfliktów. Więcej pokoi to również komfort mieszkania dla rodziców – sypialnia, rozdzielna z salonem, który jest przestrzenią wspólną dla wszystkich domowników to w wielu przypadkach wciąż raczej luksus niż standard. Większa liczba pomieszczeń, która wiąże się najczęściej z większą powierzchnią (choć nie jest to regułą), jest czynnikiem, który wpływa na ostateczną cenę mieszkania. Tę prawidłowość dobrze rozpatrywać nie tylko w kontekście wygody i dobrego samopoczucia wszystkich domowników, ale także w perspektywie wielu lat i dalekosiężnych planów.

Mieszkanie dla rodziny w Gdańsku – Świętokrzyska Park

Rodziny, które szukają nowego mieszkania w Gdańsku, powinny zdecydowanie zainteresować się inwestycją Świętokrzyska Park . Dostępne są tam zarówno 3-, jak i 4-pokojowe mieszkania. Które wybrać? Tę decyzję każda rodzina musi podjąć samodzielnie.