Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

Mieszkanie dwupoziomowe ‒ poznaj modne aranżacje

Urządzając mieszkanie dwupoziomowe, masz do dyspozycji dużą przestrzeń, a co za tym idzie ‒ wiele możliwości aranżacji. W jaki sposób funkcjonalnie i modnie urządzić dwukondygnacyjny lokal? Oto garść przydatnych porad i inspiracji.

Jak urządzić mieszkanie dwupoziomowe?

Aranżując mieszkanie dwupoziomowe, warto zrobić to tak, by najefektywniej wykorzystać główną zaletę projektu tego typu – duży metraż. Modnym, a jednocześnie niezwykle praktycznym rozwiązaniem jest podział mieszkania na dwie strefy, które będą pełniły odmienne funkcje. Dolne piętro doskonale sprawdzi się jako przestrzeń wspólna, w której toczyć się będzie codzienne życie rodzinne i towarzyskie. Na tej kondygnacji urządzić możesz salon służący do przyjmowania gości. Jeżeli pomieszczenie wyposażysz w zestaw kina domowego, konsolę do gier wideo, projektor bądź telewizor, stworzysz domowe centrum multimedialnych rozrywek. Ciekawym rozwiązaniem jest zrezygnowanie ze ściany działowej i połączenie kuchni i salonu. W ten sposób uzyskasz dodatkowe miejsce, które możesz wykorzystać do zaaranżowania jadalni. Jest to rozwiązanie, które sprawdzi się zwłaszcza w przypadku wieloosobowych rodzin.

Sypialnia w antresoli, a może biuro?

Górna kondygnacja umożliwia z kolei utworzenie strefy prywatnej, przeznaczonej do wypoczynku i snu. W znajdujących się na drugim piętrze pokojach możesz urządzić małżeńską sypialnię i niezależne  pokoje dla dzieci. Drugie piętro, oddzielone schodami od kuchni i salonu, oferuje ciszę i spokój – jest więc również doskonałą przestrzenią do nauki i pracy. Znajdujące się u góry pomieszczenia, możesz wykorzystać w roli domowego gabinetu, pracowni, biblioteki, warsztatu czy biura.

Mieszkanie dwupoziomowe w Krakowie

W krakowskiej dzielnicy Bieżanów-Prokocim powstało nowoczesne osiedle Słoneczne Miasteczko, w którym mieszkanie dwupoziomowe to jedna z możliwych opcji do wyboru. Inwestycję tworzą trzypiętrowe budynki, które zaprojektowano tak, by połączyć wygodę i najwyższy poziom estetyki. Obecne w ofercie mieszkania deweloperskie mają powierzchnię od 26 do 93 m².Co ważne, w sąsiedztwie Słonecznego Miasteczka znajdują się najpotrzebniejsze punkty handlowo-usługowe i placówki edukacyjne. Ogromną zaletą tej lokalizacji jest wygodny dojazd do centrum Krakowa – samochodem lub komunikacją miejską.

Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat