Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

Mieszkanie z balkonem – jakie ma zalety i na co zwrócić uwagę?

Decyzja podjęta: kupujesz mieszkanie! Co więcej, dobrze wiesz, że chcesz takie, które ma choćby niewielki balkon. Marzy Ci się bowiem własna przestrzeń, gdzie wiosną czy latem można przesiadywać z filiżanką kawy lub ciekawą książką w ręku. Jeśli lubisz korzystać
z pięknej, słonecznej pogody i chcesz mieć dodatkowe miejsce, które posłuży Ci jako namiastka własnego tarasu, taka nieruchomość będzie idealnym wyborem.

Mieszkanie z balkonem – dodatkowa przestrzeń do wypoczynku

Zakup nowego mieszkania to najczęściej decyzja na długie lata. Zanim więc zdecydujesz się na ten krok, przemyśl wszystkie kwestie, które będą wpływać na Twój komfort i wygodę mieszkania w danym miejscu. Często zdarza się, że właściciele lokali na parterze mogą liczyć na dostęp do własnego ogródka.
Co jednak w przypadku mieszkań na wyższych piętrach? Tu idealnym rozwiązaniem jest balkon, który stanowi pewnego rodzaju przedłużenie mieszkania – dodatkową przestrzeń do wypoczynku, zwłaszcza
w okresie wiosenno-letnim.

Mieszkania bez balkonu to często wybór przejściowy na drodze do zakupu docelowego i większego mieszkania. Na takie inwestycje chętnie decydują się zwłaszcza osoby, które mają już swoje działki poza miastem, bądź ludzie, którzy znaczną część swojego czasu spędzają poza domem.

Mieszkanie z dużym balkonem – dobra inwestycja na przyszłość

Wciąż masz dylemat czy wybrać mieszkanie z balkonem, czy (z reguły nieco tańsze) mieszkanie bez balkonu? Pamiętaj, że pierwsze rozwiązanie możesz śmiało potraktować jak pewnego rodzaju inwestycję. Mieszkanie z dużym balkonem to bowiem dobra decyzja z czysto finansowego punktu widzenia.
Taką nieruchomość łatwiej będzie Ci w przyszłości sprzedać lub wynająć. To niewątpliwie dodatkowy atut tego typu inwestycji.

Mieszkanie z dużym balkonem – namiastka własnego ogrodu

Balkon daje możliwość obcowania z naturą bez wychodzenia z domu. Jeśli dodatkowo jest ładnie
i pomysłowo zaaranżowany, może łączyć w sobie funkcje innych pomieszczeń, np. jadalni, suszarni czy letniego pokoju, w którym można ugościć przyjaciół. Zadbaj o to, aby nie zabrakło na nim choćby niewielkiego stolika, krzeseł, girland świetlnych i żywych roślin w donicach. W ten prosty sposób sprawisz, że balkon stanie się przytulną przestrzenią do relaksu, spożywania posiłków czy spędzania na nim długich, letnich wieczorów. Teraz mieszkanie nawet w sercu dużego miasta nie musi już oznaczać, że nie możesz o poranku napić się swojej ulubionej kawy – na świeżym powietrzu, z widokiem na zadbaną i zieloną okolicę. Hamak, meble wypoczynkowe (zrobione nawet samodzielnie z palet), kolorowe poduszki dekoracyjne – możliwości aranżacyjne są niemal nieograniczone, a wszystko w zasadzie zależy od Twojej inwencji twórczej i kreatywności.

Co wybrać: mieszkanie z balkonem czy loggią? I w końcu – jakie są między nimi różnice? Odpowiedzi
na te pytania znajdziesz w naszym artykule: https://develia.pl/pl/blog/loggia-czy-balkon-co-wybrac.

Balkon jako przestrzeń do realizowania swoich pasji

Na etapie kupowania nowego mieszkania od dewelopera, koniecznie zwróć uwagę na to, czy będziesz mógł w nim wydzielić przestrzeń do realizowania swoich pasji. Uwielbiasz hodować kwiaty, rośliny i chętnie stawiasz na domowe uprawy warzyw i owoców? Duży balkon jest idealnym miejscem do rozwijania ogrodniczych zainteresowań. Balkon świetnie sprawdzi się m.in. do hodowli cebuli, pomidorów, szczypiorku, ogórka, rzodkiewki, czy selera naciowego.

Mieszkanie z balkonem to doskonała propozycja także dla osób, które mają zwierzęta. Jeśli więc posiadasz psa, kota czy królika, wystarczy, że dobrze zabezpieczysz balkon np. specjalną siatką lub metalowym przepierzeniem. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twój pupil będzie bezpieczny. W końcu zwierzęta, tak jak i ludzie, lubią spędzać czas na świeżym powietrzu i wygrzewać się na słońcu.

 

 

Nieograniczone możliwości aranżacyjne

Mieszkanie z dużym balkonem to wspaniałe pole do rozwijania umiejętności aranżacyjnych.
W pomieszczeniu z przejściem na balkon, możesz na przykład urządzić sypialnię. Wyobraź sobie tylko, jak co rano, wychodzisz na balkon, by powitać dzień z filiżanką aromatycznej kawy w ręku. Zadbaj o to, aby nie zabrakło na nim wygodnych mebli wypoczynkowych. Miękki fotel, ława, stolik, do tego różnokolorowe kwiaty doniczkowe i girlandy świetlne, które umilą wieczór. Jak pomysłowo urządzić taką sypialnię z balkonem? Praktyczne wskazówki znajdziesz w naszym artykule na blogu: https://develia.pl/pl/blog/sypialnia-z-balkonem-znajdz-swoj-styl.

Mieszkanie z balkonem – o czym jeszcze pamiętać na etapie zakupu?

W trakcie poszukiwań wymarzonego mieszkania, pamiętaj również o tym, by zastanowić się, jaką funkcję ma w nim pełnić balkon. Ma służyć do przechowywania np. rowerów? W takiej sytuacji w zupełności wystarczy nawet niewielki balkon. A może powinien być dodatkową przestrzenią do relaksu? Wówczas powinien być odpowiednio duży, aby zmieściły się na nim meble i akcesoria przeznaczone do miłego spędzania czasu.

Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat