Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

Mieszkanie z ogrodem na parterze – Twoja strefa relaksu

Mieszkanie z ogrodem coraz częściej pojawia się w ofercie deweloperów. Nowopowstające osiedla posiadają szereg architektonicznych udogodnień, wśród których możemy znaleźć nie tylko duże balkony i tarasy, ale także regularne ogródki.

Dodatkowa, zielona przestrzeń będąca przedłużeniem mieszkania jest wręcz bezcenna, zwłaszcza w mieście. Mieszkanie z ogrodem w Warszawie znajdziemy już w ofercie większości osiedli LC Corp. Może to być zarówno kompaktowy kilkunastometrowy wycinek zieleni, jak i duży, nawet o powierzchni 121m2 ogród do indywidualnego zagospodarowania.

Mieszkanie z ogrodem czy balkonem?

Większość nowych osiedli posiada jakąś formę otwartej przestrzeni, czy to balkon, loggia, taras czy ogródek właśnie. Mieszkania z ogródkiem czy też apartamenty z ogródkiem są projektowane na parterze – zwykle posiadają je wszystkie lokale w dolnej kondygnacji. Jest to zatem rozwiązanie skierowane do osób, którym nie zależy na mieszkaniu na wyższym piętrze. To dobra opcja również dla seniorów – nie muszą martwić się o pokonywanie schodów i mają swoją zieloną przestrzeń do odpoczynku, praktycznie bez wychodzenia z domu. Jeśli parter nam nie odpowiada, lepszym wyborem będzie mieszkanie z balkonem lub np. tarasem, znajdującym się najczęściej na ostatniej kondygnacji budynku.

Zieleń w przydomowym ogródku

W zależności od projektu, ogródek może już posiadać gotowe nasadzenia lub wymagać aranżacji. Należy jednak pamiętać, że pod nowymi budynkami najczęściej są garaże podziemne. Warto sprawdzić wcześniej, jak głęboka jest ziemia w naszym przydomowym ogródku, aby nie uszkodzić izolacji między podłożem a garażem. Alternatywą dla roślin i krzewów ukorzenionych w ziemi mogą być te sadzone w donicach.

Mieszkanie z ogrodem w Warszawie – oaza spokoju w wielkim mieście

Mieszkanie z ogrodem to świetny pretekst do stworzenia własnej strefy relaksu na świeżym powietrzu. Pomogą w tym nie tylko efektowne rośliny, ale przede wszystkim wygodne meble ogrodowe. Tam, gdzie są dzieci, warto też zadbać o odpowiednie atrakcje. W sklepach nie brakuje kompaktowych placów zabaw czy składanych piaskownic. Mieszkanie z ogrodem w stolicy to najczęstszy wybór właśnie wśród rodzin z dziećmi. W końcu najlepsza zabawa to ta na świeżym powietrzu.