Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

Budowa osiedla Via Flora już wystartowała!

Ruszyły prace nad realizacją II etapów inwestycji Via Flora na gdańskim Chełmie. Generalny wykonawca, firma Strabag sp. z o. o., rozpoczęła już prace budowlane. 

Docelowo osiedle Via Flora będzie składać się z czterech 4-piętrowych budynków. Nabywcy mogą wybierać z szerokiej oferty: od 32-metrowych kawalerek po przestronne, 4-pokojowe lokale o powierzchni 96 metrów kwadratowych. Do wszystkich mieszkań będą przypisane przeszklone balkony lub ogródki. Jak zawsze kładziemy nacisk na proekologiczność i energooszczędne rozwiązania. Budynki o prostej, modernistycznej architekturze zostaną wybudowane i wykończone z użyciem wysokiej jakości materiałów. Dzięki przemyślanemu projektowi mieszkańcy Via Flora będą płacić niższe rachunki za prąd i ogrzewanie.

Ruch kołowy na osiedlu zostanie ograniczony dzięki podziemnej hali garażowej, stanowiskom dla rowerów oraz racjonalnie zaplanowanym naziemnym miejscom parkingowym. Przestrzenie wspólne pomiędzy budynkami urozmaicą alejki spacerowe, atrakcyjne place zabaw, plenerowa siłownia i zróżnicowane elementy małej architektury. Na terenie osiedla powstaną także ogrody deszczowe – specjalne tereny obsadzone ozdobną roślinnością.

Mocną stroną inwestycji Via Flora jest jej usytuowanie w cichej i spokojnej części gdańskiego Chełma. Lokalizacja ta nie tylko umożliwia dostęp do wielkomiejskiej infrastruktury, ale zapewnia również dogodny dojazdu do centrum. W najbliższym sąsiedztwie nie brakuje sklepów (m.in. Lidl, Biedronka, Kaufland), punktów usługowych, placówek ochrony zdrowia, szkół, przedszkoli oraz przystanków komunikacji miejskiej. Do gdańskiej starówki jest stąd mniej niż 5 km, a drogą krają nr 91 można szybko dostać się do obwodnicy Trójmiasta. W zasięgu kilkunastominutowego spaceru znajduje się malowniczo położony nad kanałem Raduni Park Oruński, trzeci co do wielkości park w Gdańsku. Miłośnicy aktywnego trybu życia z pewnością docenią również bliskość Kozaczej Góry, Gaju Ojców nad zbiornikiem „Augustowska” czy zielonych łąk pobliskiego Jaru Wilanowska.

 

Autorem projektu architektonicznego jest pracownia 3A Studio. Ceny zaczynają się już od 8 699 zł za metr kwadratowy.

 

Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat