Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

Przetarg na budowę Buforowej rozstrzygnięty

Wrocławskie Inwestycje poinformowały o wyborze wykonawcy nowej ulicy Buforowej. Zadanie zostanie powierzone konsorcjum dwóch spółek – pruszkowskiej Strabag i wrocławskiej Strabag Infrastruktura Południe.

Projekt obejmuje przebudowę ulicy Buforowej na odcinku od wiaduktu kolejowego do granic Wrocławia. Buforowa zostanie poszerzona, a miejscami powstanie zupełnie nowa droga. Stara droga nie zostanie zlikwidowana, będzie stanowiła odrębny dojazd do osiedli. W planie jest także przebudowa wiaduktu kolejowego, budowa ronda, chodników i ścieżek rowerowych. Wzdłuż drogi planiści zostawili miejsce na stworzenie w przyszłości linii tramwajowej.

W przetargu ogłoszonym w grudniu 2016 r. brało udział 11 firm. Oferta konsorcjum Strabag została uznana za najkorzystniejszą mimo, że nie była najtańsza. Budowa drogi będzie kosztowała 76 mln zł i zostanie objęta 15-letnią gwarancją. Według pierwotnych wymogów przetargu ulica Buforowa ma być skończona w listopadzie 2018 r. Dokładny termin poznamy po podpisaniu umowy na realizację inwestycji.

Wizualizacje nowej ulicy Buforowej można zobaczyć tutaj.

Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat