Witaj. Jestem inteligentnym robotem, z którym możesz porozmawiać. Powiedz, gdzie szukasz mieszkania.

Chat

5 powodów, dla których warto zamieszkać na Woli

Wola to obecnie jedna z najmodniejszych i najprężniej rozwijających się dzielnic Warszawy. Wiele osób chce się tam osiedlić, a podjęcie decyzji znacznie ułatwia szeroka oferta mieszkań od dewelopera, które są tam dostępne. Jeśli jeszcze nie wiesz, które miejsce w stolicy będzie najlepsze dla Ciebie, przedstawiamy 5 powodów, dla których warto zainteresować się Wolą!

  1. Lokalizacja

Największą zaletą Woli jest lokalizacja. Z jednej strony jest to dzielnica, która bezpośrednio graniczy ze Śródmieściem – miejscem pracy i rozrywki tysięcy mieszkańców Warszawy. Z drugiej strony, nie czuć tam tak bardzo wielkomiejskiego zgiełku i ciągłej pogoni. Wręcz przeciwnie – mieszkanie na Woli daje szansę ucieczki od hałasu miasta, pozwala na chwilę relaksu w parku czy na skwerze, bez konieczności wyjazdu na obrzeża stolicy.

  1. Komunikacja

Zaletą, która bezpośrednio wynika z sąsiedztwa ze Śródmieściem, jest świetnie rozwinięta sieć komunikacji miejskiej. Przede wszystkim, trzeba wspomnieć o metrze, którego II linia dojeżdża do ronda Daszyńskiego, a także licznych liniach tramwajowych i autobusowych, drogach rowerowych oraz wypożyczalniach rowerów. Mieszkanie na Woli to idealne rozwiązanie dla osób, które nie posiadają samochodu lub nie chcą z niego korzystać w mieście.

  1. Oferta kulturalna, rozrywkowa i edukacyjna

Osoby, które zdecydują się na mieszkanie na Woli, będą mogły cieszyć się bliskością wszelkich miejskich atrakcji, których nie muszą już szukać w Śródmieściu lub innych częściach miasta. Wola to tętniąca życiem dzielnica, w której znaleźć można muzea, teatry, czy popularne kluby. Rodzice docenią również szeroki wybór szkół i placówek kulturalnych z ciekawą ofertą zajęć dla najmłodszych.

  1. Wszechobecna zieleń

Wola to idealny wybór dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Pięć dużych parków doskonale nadaje się  na spacery czy uprawianie joggingu, a liczne skwery dają możliwość odpoczynku w zacienionym, zielonym miejscu. Do tego trzeba dodać wiele kilometrów tras rowerowych. Rower nie tylko zapewnia ekologiczną i tanią formę komunikacji po mieście, ale jest również pomysłem na aktywny wypoczynek bez konieczności wyjazdu poza jego granice. Ogólnie szacuje się, że na Woli znajduje się nawet 100 hektarów terenów zielonych.

  1. Atrakcyjna oferta mieszkań

Wymieniony jako ostatni, ale z całą pewnością nie mniej istotny jak pozostałe aspekt, to atrakcyjna oferta mieszkań. Propozycje LC Corp można znaleźć pod tym linkiem: https://develia.pl/pl/na-woli. Nie ulega wątpliwości, że wraz ze wzrostem zainteresowania potencjalnych nabywców mieszkaniami od dewelopera, na Woli rośnie liczba inwestycji, a tym samym wybór atrakcyjnych lokali z rynku pierwotnego. Na tym jednak nie koniec, bo oprócz mieszkań, na Woli powstają liczne biurowce (co wiąże się z coraz atrakcyjniejszym rynkiem pracy), a także punkty usługowe. Dzięki temu jakość życia na Woli sukcesywnie rośnie.